Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4600
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pustawo przed urnami pod Szrenicą

Wiadomości: SZKLARSKA PORĘBA
Niedziela, 11 stycznia 2009, 14:32
Aktualizacja: 14:33
Autor: Ania
Fot. Ania
Bardzo spokojnie i z kiepską frekwencją przebiega referendum, którego celem było odwołanie władz Szklarskiej Poręby.

Spór burmistrza i rady miasta z niektórymi mieszkańcami odbił się głośnym echem w całym regionie. Przeciwnicy władzy oskarżali szefa miasta pod Szrenicą o narażenie kurortu na ogromne straty finansowe i zaniedbanie interesów jego obywateli, poprzez drastyczne podwyżki cen wody.

Konfliktu nie udało się rozwiązać polubownie, co doprowadziło do referendum. Niedzielny poranek i południe w Szklarskiej Porębie upływa bardzo spokojnie. Nikt nigdzie się nie spieszy, a na większą frekwencję komisje mogą liczyć po mszach świętych, kiedy ludzie wracając z kościoła zachodzą również do nich, aby głosować.

– Głosowanie przebiega bardzo spokojnie. Cisza wyborcza została zachowana, a reszta zależy już od wyboru mieszkańców – powiedział Mariusz Bacior, inicjator referendum.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~ 11-01-2009 17:56
cisza wyborcza zachowana - akurat XD
~Tramp 11-01-2009 19:22
W Szklarskiej podobnie jak w Zgorzelcu ,to są wieczne zwady i konflikty to juz jest tradycyjny folklor- ciegle kazdy gadający kazdego urzednika o coś podejrzewa a zwlaszcza burmistrzow ktorych sie wybierze to natychmiast oskarża sie o lapówki, marnotrastwo, zaniedbanie interesow mieszkańców.O jednym nie mowia , ze miasto ma mieć jakieś pieniądze z mieszkańcow , a oni za nic nie chcą placić , najlepiej chcieliby mieć wszystko za darmo doskonale, jak drogi, ka...lizacje,miejsca rekreacyjne i sportowe - W Szklarskiej Porębie dzierzawione nieruchomości od miasta pozostaly na poziomie oplat groszowych , dlatego nikomu nie oplaca sie kupować i inwestować w ladnie architektonicznie ale zaniedbane budynki ,a od urządu miasta żąda sie milionowych kosztow remontow ! - fajna taka ekonomika , socjalizm byl bardziej racjonalny.. A Jak sie nie podoba to referendum.
~paprykarz 11-01-2009 21:03
Na szczęście spółka Malk.Łotar.Bacio. poniosła sromotną klęskę-teraz powinni honorowo przeprosić i ponieśćź koszta swej głupiej awantury...tak,ale trzeba honor mieć a w SB nie nauczyli...Mimo wszystko brawa dla mieszkańców
~Shinjuku 11-01-2009 22:38
Gdzie jest Sprite, wylał się czy zamarzł! Napoju halo halo! Odezwij się do nas! Chyba ześ zamarazł Buuuuu! Gwizd dla ciebie!
~real 11-01-2009 23:23
I co ugraliście baranki ??????? Świeradów ma godolę, Karpacz ma Gołębiewskiego, Zaleskiego i Zasadę a wy macie fakturę za referendum. Niedługo standartem bedą busy spod Szrenicy do Harrachova i Spindlerovego M. zabierające narciarzy do Czech. A za parę lat w wikipedii notka: " Szklarska Poręba - wieś letniskowa na północnych stokach Karkonoszy, na przełomie XIX i XXstulecia znane zimowisko, słynna huta szkła kryształowego Josephine, po 1945r znana jako Julia, od dawna w ruinie"
~JUSTYN 12-01-2009 8:44
To nieprawda. Referendum było potrzebne i powinno sie udać a "władza" miała być odwołana. To mieszkańcy znowu zawiedli. Podobnie jak wtedy w 1997. Przeciez udzieliłem im instrukcji w ostatnich "FK" ale mnie nie posłuchali. Jeszcze tego gorzko pożałują...
~maruda 12-01-2009 9:21
Obecna władza zrobiła więcej przez ten czas niż poprzednie dlatego zostaje.Zrobi porządek z kolesiostwem.Żyjemy w kraju w którym decyduje większość wiec ona wygrała.GIR przegrał i powinien zapłacić z własnej kieszeni za nie potrzebne referendum.Mieszkańcom gratuluje.
~Keler z Jeleniej Gory 12-01-2009 9:31
Faktycznie ta Szklarska , bardzo odcina sie i odstaje od Karpacza I Świeradowa, kiedys w okrasie zimowym bylem przynajmniej pięć razy w Szklarskiej Porębie na nartach, lubilem trasy narciarskie , które staly sie teraz niebezpiecznie , glębokie muldy , dziury - na scianie to pewna śmierć choc w Austrii na takich stokach jest tzw.sztruks.,prawie wszystko jest zaniedbane o parkingach i dojazdach nie wspominam bo to calodzienny stres. .Obecnie przejeżdzam tylko przez tą glówna ulicę , która jest pomnikiem nieudolności gospodarzy i niehlujstwa mieszkanców, okropnie brudno, domy wzdluz ulicy szkaradne , nie remontowane od dziesiatkow lat , inwestycji żadnych nie widać - od dziadostwo za ktore należy się tylko wstydzić. Uważam że lepiej wziąć się do roboty jak referendować i szukac cudotworcy na poprawę tego dziadostwa.
~wlodek 12-01-2009 11:27
a ile wyniósł koszt tej wątpliwej przyjemności, koszt wszystkich podatników!?!
~.I. 12-01-2009 15:17
30000 zl...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group