Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4327
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pumptruck na Zabobrzu już nie wirtualny

Czwartek, 23 czerwca 2016, 8:15
Aktualizacja: Piątek, 24 czerwca 2016, 8:06
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Pumptruck na Zabobrzu już nie wirtualny
Obecnie miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerach korzystają m.in. ze skateparku przy ul. Lubańskiej, ale pumptruck daje o wiele większe możliwości
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
Wybrano wykonawcę dokumentacji projektowo–kosztorysowej placu „Pumptruck” w Jeleniej Górze. Budowa specjalnego toru do jazdy na rowerze, deskorolce lub rolkach ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Dokumenty – za około 28 tys. zł - przygotuje firma BTPROJECT z Poznania. Ma na to czas do 28 października.
W minionym roku wniosek o powstanie takiego obiektu złożyli młodzi mieszkańcy osiedla, którzy pod swoją petycją zebrali tysiąc podpisów w formie pisemnej oraz 500 podpisów elektronicznych. Pomysł pozytywnie zaopiniowały komisje rady miejskiej: do spraw młodzieży, a także finansów i budżetu. Projekt wpisano do budżetu miasta na obecny rok, a to gwarantuje finansowanie tej inwestycji i w efekcie jej realizację.

- Obecnie wkraczamy w kolejny etap realizacji tej inwestycji, a zlecenie przygotowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej jest gwarancją na to, że plac „pumptruck” powstanie w Jeleniej Górze – mówi Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Pumptruck w formie pętli to prawdziwy raj dla młodych miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze, deskorolce czy rolkach. Tor ma powstać na jednej z miejskich nieruchomości na Zabobrzu. Jego nawierzchnia będzie najprawdopodobniej z asfaltu. Szacuje się, że może on kosztować od 0,5 do 1 mln zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group