Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7802
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Puchar Polski w rękach Startu Wrocław

Poniedziałek, 10 listopada 2008, 13:55
Aktualizacja: 16:37
Autor: JORDAN
Jelenia Góra: Puchar Polski w rękach Startu Wrocław
Fot. JORDAN
Memoriał imienia Jerzego Huberta Modrzejewskieg, będący jednocześnie finałem Pucharu Polski w piłce siatkowej na siedząco zakończył się zwycięstwem drużyny z Wrocławia.

W turnieju wystartowało osiem zespołów z całej Polski: Szczecina, Elbląga, Poznania, Katowic, Wrocławia, Kielce Jeleniej Góry i pierwszy raz w historii Dolnośląska Kadra Kobiet. Siatkarki oraz siatkarze ruszyli w szranki już o 9. rano, kiedy to odbywały się ćwierćfinały. W samo południe o godzinie 12. nastąpiło oficjalne otwarcie uroczystości.

Szkołę Podstawową nr 4 im Fryderyka Chopina zaszczycił swoją obecnością prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski. Jeleniogórscy siatkarze po wyeliminowaniu w ćwierćfinale zespołu z Kielc 3:0, ulegli w półfinale takim samym wynikiem gościom z Poznania.

W innym półfinale niesamowicie dysponowany zespół z Wrocławia pokonał drużynę z Elbląga. W turnieju po raz pierwszy w historii wystąpiła drużyna kobieca, która w meczu o 7 miejsce pokonała kolegów z Katowic 3:1. Warto zaznaczyć, że publiczność zgromadzona w hali bardzo gorąco dopingowała urocze panie, zachęcając gromkimi brawami do walki. Mecz o 3. miejsce pomiędzy zespołem z Jeleniej Góry, a drużyną z Elbląga był widowiskiem jednostronnym. Pomimo ogromnego hartu ducha i waleczności gospodarze przegrali w setach 0:3. Finał natomiast to popis drużyny z Wrocławia, która w fenomenalnym stylu pokonała siatkarzy z Poznania 3:0. Mecz obfitował w długie akcje, piękne ataki i jeszcze bardziej zaskakujące bloki. Kibice zgromadzeni na meczu każdą akcję nagradzali brawami. Siatkarze z Wrocławia pokazali charakter i olbrzymią wolę walki, sukces wymalowany mieli na twarzy od samego początku turnieju.

Start Simet Jelenia Góra wystąpil w składzie: Jarosław Dąbrowski, Piotr Samczyk, Grzegorz Samczyk, Piotr Tośko, Paweł Tośko,Mirosław Zymek, Andrzej Schütz, Tomasz Jancelewicz, Adam Prutis, Maciej Latawiec, Wiktor Żuryński.

Ćwierćfinały:
Jelenia Góra 3:0 Kielce
Poznań 3:0 Dolnośląska Kadra Kobiet
Elbląg 3:0 Katowice
Wrocław 3:0 Szczecin

Miejsca 5-8:
Kielce 3:0 Dolnośląska Kadra Kobiet
Katowice 0:3 Szczecin

Miejsce 7:
Dolnośląska Kadra Kobiet 3:1 Katowice

Miejsce 5:
Kielce 3:0 Szczecin

Miejsce 3:
Jelenia Góra 0:3 Elbląg

Miejsce 1:
Poznań 0:3 Wrocław

Najlepsza w Zespole Kobiet: Ewa Warelis
Najlepszy Atakujący: Konrad Rychter – Wrocław
Najlepszy Rozgrywający: Andrzej Majka– Wrocław
Najlepszy Blokujący: Mirosław Zymek – Jelenia Góra
Najlepszy Libero: Sylwester Czyż - Elbląg
MVP Turnieju: Piotr Truszkowski - Poznań

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group