Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2629
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Ptasi" powiew wiosny...

Sobota, 19 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 22:12
Autor: PK
Jelenia Góra: "Ptasi" powiew wiosny...
Fot. MT
Powiało wiosną już na dobre. Śnieżny balast znika w szybkim tempie z ulic i chodników Jeleniej Góry, już tylko gdzie niegdzie straszą kupki burego szlamu. Tydzień, dwa i przyroda zacznie budzić się z zimowego letargu i wokół nas znów zakwitnie życie.

Jeden z pierwszych symptomów nadchodzącej wiosny to obecność kaczek i łabędzi, które pojawiły się już w naszym mieście! Ptaki za swą bazę obrały okolice „Garbatego mostku” i tutaj zleciały się całą chmarą. Na brak towarzystwa ptaki nie mogą narzekać gdyż ich obecność przyciąga wielu chętnych do ich oglądania i dokarmiania. Spacerowicze to nie jedyne towarzystwo ptaków, często też nad brzegiem Bobru pojawiają się wędkarze, którym zapewne przyjemniej spędza się czas nad wodą mając ptasie bractwo za kompanię.
W poniedziałek zastanie nas już kalendarzowa wiosna. Tego dnia z pewnością na „Garbaty mostek” nadciągną tłumy młodych ludzi, którzy oddadzą się wiosennemu rytuałowi topienia Marzanny. Zacny to zwyczaj i trzeba go pielęgnować, jednak ze względu na ptasich gości apelujemy, aby podczas zabawy mieć na uwadze ich spokój i bezpieczeństwo. O co nie wątpimy, zadbacie…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group