Sobota, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 2438
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Ptasi" powiew wiosny...

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 19 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 lutego 2006, 22:12
Autor: PK
Fot. MT
Powiało wiosną już na dobre. Śnieżny balast znika w szybkim tempie z ulic i chodników Jeleniej Góry, już tylko gdzie niegdzie straszą kupki burego szlamu. Tydzień, dwa i przyroda zacznie budzić się z zimowego letargu i wokół nas znów zakwitnie życie.

Jeden z pierwszych symptomów nadchodzącej wiosny to obecność kaczek i łabędzi, które pojawiły się już w naszym mieście! Ptaki za swą bazę obrały okolice „Garbatego mostku” i tutaj zleciały się całą chmarą. Na brak towarzystwa ptaki nie mogą narzekać gdyż ich obecność przyciąga wielu chętnych do ich oglądania i dokarmiania. Spacerowicze to nie jedyne towarzystwo ptaków, często też nad brzegiem Bobru pojawiają się wędkarze, którym zapewne przyjemniej spędza się czas nad wodą mając ptasie bractwo za kompanię.
W poniedziałek zastanie nas już kalendarzowa wiosna. Tego dnia z pewnością na „Garbaty mostek” nadciągną tłumy młodych ludzi, którzy oddadzą się wiosennemu rytuałowi topienia Marzanny. Zacny to zwyczaj i trzeba go pielęgnować, jednak ze względu na ptasich gości apelujemy, aby podczas zabawy mieć na uwadze ich spokój i bezpieczeństwo. O co nie wątpimy, zadbacie…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanka 19-03-2005 14:35
nareszcie powiało wiosną. Ale obawiam sie, że tak samo jak zima tradycyjnie zaskoczyła słuzby miejskie, tak samo wiosna też zaskoczy. Śnieg stopnieje, drogi i chodniki wyschną, powieje miły wiosenny wietrzyk i...... wzniesie olbrzymie chmury kurzu i pyły z nagromadzonego piachu. Topniejący śnieg odsłonił śmieci i pozostałości po pieskach. Wstyd właściciele!!!!!!
~jeleniogorzanin 19-03-2005 15:37
zgadzam sie w 100%, juz teraz widac jaki brud i piach jest na ulicy, a kupy ....na kazdym kroku
~Mieszkaniec JG 4-04-2005 18:10
Dzisiaj jest 04.04.2005 r., o śniegu prawie wszyscy już zapomnieliśmy a piasek po akcji zima wciąż w ogromnych ilościach zalega na ulicach i chodnikach naszego miasta. Ruch pojazdów i wiosenny wiatr podrywa to wszystko w wielkich tumanach i przewala z miejsca na miejsce. Brygada Pana Kasztelana mogłaby już dłużej nie czekać to nie śniegi i samo się nie usunie. A może czeka na intensywne opady deszczu, które zmyją część piachu do studzienek burzowych, wtedy Wodnik będzie mniał co robić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group