Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7107
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pszczoły na parkometrze

Czwartek, 21 maja 2020, 8:16
Aktualizacja: Niedziela, 24 maja 2020, 6:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Pszczoły na parkometrze
Fot. Straż Miejska
W minioną niedzielę (17.05) strażnicy miejscy mieli kolejną nietypową interwencję – tym razem zajęli się pszczołami, które zgromadziły się na... parkometrze.
W niedzielne popołudnie około godz. 16:10 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o roju pszczół, który osiadł na parkometrze przy Rondzie Barei. Zadysponowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie, rój obsiadł całą górę parkometru - relacjonuje Artur Chmielewski z SM.
Szczęśliwie w tym dniu służbę miał jeden ze strażników miejskich, który jest pszczelarzem i posiada uprawnienia oraz odpowiednie narzędzia do zebrania roju w sposób bezpieczny. Po kilkunastu minutach rój został zebrany i bezpiecznie przewieziony do pasieki, gdzie odbędzie kwarantannę, po której będzie mógł normalnie funkcjonować - informuje A. Chmielewski.
Jak mówił nasz kolega strażnik - pszczelarz, w takich sytuacjach ważne jest, aby zachować spokój, nie podchodzić do roju i nie drażnić go. Często zdarza się, że po kilku godzinach rój odlatuje szukając spokojnego miejsca na założenia gniazda - dodają strażnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

20
63%
Cieszy
9
28%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group