Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 7978
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Pszczelarze w darze potrzebującym dzieciom

Niedziela, 14 sierpnia 2011, 10:28
Aktualizacja: 10:40
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Pszczelarze w darze potrzebującym dzieciom
Fot. Organizatorzy
Już od dziesięciu lat pszczelarze z Jeleniej Góry i regionu, klienci sklepu i miłośnicy związku zbierają pieniądze, miód i podarki, które każdej jesieni trafiają do podopiecznych Domu Dziecka w Ścinawce Dolnej.

I w tym roku w sklepie pszczelarskim mieszczącym się przy al. Wojska Polskiego stworzono kącik, w którym każdy może zostawić swój dar serca. Całej akcji przyświeca hasło: Nie wystarczy urodzić się człowiekiem… trzeba jeszcze być człowiekiem.

– Akcja trwa od 10 lat. W tym ośrodku są dzieci z chorobami neurologicznymi, które nie wiedzą kto przywozi im podarki i skąd. Dzieci pamiętają jednak, że co roku na jesień przyjeżdża do nich miód. Wynajmujemy bus czy samochód i wyjeżdżamy do nich z tym, co uda nam się zebrać. Zawozimy miód z naszych pasiek, owoce z sadów, warzywa i to, co przyniosą nam klienci sklepu czy członkowie i sympatycy Regionalnego Związku Pszczelarskiego w Jeleniej Górze. Do naszej akcji może się włączyć każdy, kto czuje taką potrzebę – mówi Halina Franków z Regionalnego Związku Pszczelarskiego w Jeleniej Górze.

Sklep pszczelarski, gdzie stworzono kącik poświęcony zbiórce mieści się przy Regionalnym Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze przy al. Wojska Polskiego 25.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group