Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6639
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Psi problem w parku

Środa, 5 września 2018, 6:31
Aktualizacja: Sobota, 8 września 2018, 5:41
Autor: WAC
Jelenia Góra: Psi problem w parku
Fot. WAC
Spory oddźwięk wśród Czytelników wywołał artykuł sprzed kilku dni, poświęcony właścicielom psów, którzy wyprowadzają swoich pupili bez smyczy na jeleniogórskim Zabobrzu. – Podobnie jest w Parku Norweskim – twierdzi pani Maria z Cieplic.
- Na parkowych alejkach bardzo często można spotkać pieski biegające swobodnie, podczas gdy ich właściciele spacerują kilkadziesiąt metrów dalej – mówi nasza Czytelniczka. - "Psiarze" zupełnie nie przejmują się, że w parku jest plac zabaw, a dróżkami chodzą spacerowicze i jeżdżą rowerzyści. Dziwię się właścicielom psów, którzy akurat w tym miejscu puszczają luzem swoich pupili, gdyż w tym rejonie Cieplic nie brakuje terenów zielonych. Myślę, że w Parku Norweskim zbyt rzadko pojawiają się strażnicy miejscy. Może ich częstsza obecność by zdyscyplinowała krnąbrnych właścicieli piesków.

Jak przyznaje p.o. komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski, funkcjonariusze dość często interweniują w sytuacjach związanych z wyprowadzaniem psów na spacer.

- Aby skutecznie walczyć z nieprawidłowymi zachowaniami w Parku Norweskim musimy mieć więcej dokładniejszych danych na ten temat – mówi J. Winiarski. - Na przykład, w jakich godzinach i w jakich rejonach parku pojawia się najwięcej psów biegających bez smyczy. Dlatego zachęcamy waszą Czytelniczkę do kontaktu ze Strażą Miejską. Dodam, że dzięki współpracy z mieszkańcami, udało nam się ograniczyć podobne zachowania w Parku na Wzgórzu Kościuszki.

Twoja reakcja na artykuł?

36
41%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
39
45%
Złości
7
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group