Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2412
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Psi pakiet. Działania średnio skuteczne

Wtorek, 26 lipca 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Psi pakiet. Działania średnio skuteczne
Fot. Agrafka
W Jeleniej Górze jest już 60 koszy na nieczystości odzwierzęce, dzięki którym otoczenie, a przede wszystkim trawniki powinny być czyste. Wprawdzie jeleniogórzanie coraz częściej mają świadomość, że po swoich pupilach trzeba posprzątać, jednak do ideału czystości na chodnikach brakuje bardzo dużo.

Z roku na rok zwiększa się ilość „psich pakietów” niezbędnych do utrzymania porządku w mieście. Aktualnie jest ich w naszym mieście 60 w różnych rejonach Jeleniej Góry m.in. na Zabobrzu, w Centrum, czy też na placu Piastowskim. Niestety często bywają dewastowane przez chuliganów.

- Został wywrócony i zniszczony psi pakiet na ulicy Morcinka. Często też są zapychane śmieciami, które nie powinny być do nich wrzucane. Widzimy jednak poprawę czystości w miejscach, w których psie pakiety się znajdują, choć zdajemy sobie sprawę, że niektórym mieszkańcom ciężko przestawić się na taki sposób sprzątania po swoim pupilu – powiedział Stanisław Sokoliński, kierownik Oddziału Estetyki Miasta w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

Psie pakiety ustawiane są w miejscach spacerowych, zieleńcach, a także tam gdzie najczęściej jeleniogórzanie wyprowadzają swoje psy. Opróżniane są raz w tygodniu.

To nie jedyna forma sprzątania odchodów odzwierzęcych. MPGK ma odkurzacz na psie nieczystości, który został zakupiony w 2008 roku. Niestety: tylko jeden. Przy jego użyciu czyszczone jest jedynie centrum Jeleniej Góry, ulice 1 Maja, Bankowa, Sudecka, Kopernika, Piłsudskiego oraz Rynek.
- Nie mamy w planach kupna nowego odkurzacza chyba, że ten się zepsuje, ale póki co działa sprawnie. Co sobotę sprzątamy nim śródmieście – dodaje Stanisław Sokoliński.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group