Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 9359
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: PŚ: 23 reprezentacje w Szklarskiej Porębie!

Poniedziałek, 23 grudnia 2013, 21:41
Aktualizacja: 23:48
Autor: red.
Szklarska Poręba: PŚ: 23 reprezentacje w Szklarskiej Porębie!
Fot. archiwum
Reprezentacje dwudziestu trzech państw z czterech kontynentów zgłosiły swój udział w Pucharze Świata FIS w narciarstwie biegowym w Szklarskiej Porębie. Zawody na Polanie Jakuszyckiej zostaną rozegrane 18 i 19 stycznia 2014 roku. Biegacze i biegaczki będą rywalizować w sprintach techniką dowolną oraz na dystansach 10 i 15 kilometrów techniką klasyczną.

Walka o punkty Pucharu Świata zapowiada się niezwykle interesująco. Justyna Kowalczyk zapowiedziała, że w Szklarskiej Porębie chce osiągnąć wysoką formę, taką, jaką pragnie pokazać w lutym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Wśród reprezentacji, które wybierają się do Szklarskiej Poręby, są Stany Zjednoczone, Szwecja, Kanada i Rosja. Oznacza to ogromne szanse, że na starcie staną takie gwiazdy, jak rewelacyjna sprinterka z Alaski Kikkan Randall, imponująca znakomitą formą w tym sezonie Szwedka Charlotte Kalla, czy zwycięzca sprintu na Polanie Jakuszyckiej dwa lata temu Devon Kershaw z Kanady.

Swojej reprezentacji nie zgłosiła Norwegia. W tym samym terminie odbędą się mistrzostwa tego kraju, które mają stanowić kwalifikacje do kadry narodowej na ZIO w Soczi w 2014.

Norweskich zawodniczek zabraknie, ale frekwencja i tak będzie imponująca. Europę podczas Pucharu Świata na Polanie Jakuszyckiej reprezentować będą: Austria, Chorwacja, Bułgaria, Czechy, Finlandia, Estonia, Francja, Niemcy, Luksemburg, Węgry, Włochy, Rosja, Słowenia, Słowacja, Hiszpania, Szwecja i Polska. Z Azji przyjadą Kazachstan i Chiny, a z Ameryki Północnej Stany Zjednoczone i Kanada. Stawkę dopełni kadra Australii.

Przypomnijmy, że Szklarska Poręba i Polska będą po raz drugi gościć najlepszych biegaczy narciarskich świata. Debiut przed dwoma laty był bardzo udany. Zawodnicy najbardziej chwalili znakomitą atmosferę, którą stworzyło pięć tysięcy kibiców – stadion wybudowany specjalnie na tę okazję był wypełniony do ostatniego miejsca.

Wciąż trwa sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie. Wejściówki kosztują 50, 70 i 130 zł. Sprzedaż prowadzona jest przez internet na stronie: http://pucharswiata.com/

Aktualny obraz Polany Jakuszyckiej jest dostępny za pośrednictwem kamery internetowej na stronie Biegu Piastów: www.bieg-piastow.pl, w zakładce „pogoda”.

Zapraszamy również na nasz profil na facebooku:
https://www.facebook.com/Worldcupszklarskaporeba?fref=ts

Informacje na temat Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie można znaleźć także pod adresem internetowym:
http://pucharswiata.szklarskaporeba.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group