Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 13128
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nowa Ruda: Przywieźli medale z dolnośląskiego czempionatu

Piątek, 15 grudnia 2017, 20:41
Aktualizacja: 20:42
Autor: MDvR
Nowa Ruda: Przywieźli medale z dolnośląskiego czempionatu
Fot. użyczone
Wysoka frekwencja na Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego to już norma. To w końcu najważniejsze zawody organizowane przez DOZP. W miniony weekend pływalnia w Nowej Rudzie była miejscem zmagań najlepszych pływaków z naszego województwa.

W tegorocznych zimowych mistrzostwach startowało 41 klubów, co dało 477 startujących zawodników, głownie dolnośląskich. Nie mogło na tych zawodach zabraknąć zawodników z KS Just Swim Jelenia Góra, w bardzo licznym gronie (27 zawodników), którzy walczyli o medale i rekordy życiowe. Większość zawodników reprezentuje nie tylko klub pływacki Just Swim, ale również klasy sportowe o profilu pływanie ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze.

- Nasi podopieczni walczyli o jak najlepsze lokaty, jak również o rekordy życiowe, ale cały czas mamy świadomość, że rywale są w bardzo dobrej formie – mówi Marcin Binasiewicz, szef wyszkolenia w Just Swim Jelenia Góra oraz klas pływackich i dodaje - Każdy rekord życiowy sprawiał nam wielką radość, a wartościowych wyników było naprawdę dużo. Praktycznie w każdym starcie zawodnicy bili swoje „życiówki”. Szczególnie cieszą dobre występy Kuby Miliszkiewicza (2004), Natalii Stelmaszczyk (2004), dla których rok 2018 będzie obfitował w zawody o randze Mistrzostw Polski.

Zawodnicy KS Just Swim zdobyli łącznie 7 medali - 4 srebrne i 3 brązowe. Na wyróżnienie zasługują ekipy sztafet 4x100m stylem zmiennym. Drużyna w składzie: Weronika Wojtaczka, Agata Zapora, Ula Rakucka i Dominika Książek, zajęła drugie miejsce, a tuż za nimi uplasowała się ekipa: Oliwia Górka, Greta Jośko, Malwina Ćwiąkała i Justyna Dudek. W klasyfikacji OPEN drugą pozycję też wśród kobiet zajęła sztafeta starszych dziewcząt w składzie: Natalia Stelmaszczyk, Alicja Kowalska, Pola Krygiel oraz Dominika Jarkowiec. Ekipa sztafet wśród chłopców wywalczyła drugie miejsce w tej samej konkurencji w składzie: Hubert Skowron, Bartek Rybiałek, Bartosz Bancewicz i Jakub Jędruch. Medale koloru brązowego zdobyła również Dominika Książek w stylu dowolnym na dystansie 100 metrów oraz dwa medale koloru srebrnego Dominika Jarkowiec na dystansie 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym.
- Podsumowując – udane dla nas zawody, wszyscy zrobili duży progres, a za rok będziemy jeszcze lepsi. Tym bardziej, iż nasi zawodnicy nie poddają się pomimo drobnych niepowodzeń - potwierdza Agnieszka Grycka, szkoleniowiec Just Swim.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
758
Tak
10%
Nie
60%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Elektryki ruszają na miasto
 
Polityka
Tym żyje Polska: Warchoł za Ziobrę
 
Wiadomości z miasta
spotkanie online 27.11.2023
 
Aktualności
Z całej Polski do Jeleniej Góry
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group