Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 4915
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA CIEPLICE: Przyszłość Cieplic w rękach ciepliczan. Dziś wybory do rady dzielnicy

Niedziela, 20 marca 2011, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 marca 2011, 7:51
Autor: RED
JELENIA GÓRA CIEPLICE: Przyszłość Cieplic w rękach ciepliczan. Dziś wybory do rady dzielnicy
Fot. TEJO
O godzinie siódmej w uzdrowiskowej części Jeleniej Góry rozpoczęły się wybory, podczas których uprawnieni do głosowania mieszkańcy wybiorą piętnastu radnych dzielnicowych. Głosowanie potrwa do godziny 19.

Przypomnijmy więc, że mieszkańcy mogą głosować na swoich 15 faworytów spośród 51 kandydatów w siedmiu komisjach obwodowych. Ich siedziby znajdują się w tych samych miejscach, w których odbywały się listopadowe wybory samorządowe: w Pałacu Schaffgotschów (filia Politechniki Wrocławskiej na Pl. Piastowskim 27), gdzie lokal jest dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych, w Niepublicznym Przedszkolu „Zaczarowany Parasol” przy ul. Fabrycznej 1a, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. PCK 14a, w Miejskim Integracyjnym Przedszkolu nr 14 przy ul. Junaków 2a, w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych przy ul. Cieplicka 34, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Cieplickiej 74 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Gimnazjalnej 2. Głosowanie polega na postawieniu krzyżyka przy najwyżej 15 nazwiskach na liście. Jeśli krzyżyków będzie więcej lub nie będzie ich wcale, głos zostanie uznany za nieważny.

Obszar Cieplic, którego mieszkańcy mają uprawnienia do głosowania, jest zbliżony do IV okręgu wyborczego z wyłączeniem kilku ulic i odcinków. M.in. nie obejmuje wszystkich domów z ulicy Lubańskiej, na głosowanie nie pójdą też mieszkańcy ul. Junaków, Ceglanej, Cichej, Kowalskiej, Michejdy i Poprzecznej.

Dziś w ratuszu w godz. 7 - 19 dyżuruje Komisja Wyborcza Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice”, której przewodniczy Jerzy Lenard, szef rady miasta. Dyżur komisji trwa w sali rajców (drugie piętro). Członkowie gremium są także dostępni pod numerem telefonu: 75 75 46 106; 75 75 46 108; fax: 75 75 46 123.

Wyniki wyborów poznamy za kilka dni. Pierwsza sesja rady dzielnicy Cieplice odbędzie się w ratuszu pod koniec marca. Radni dzielnicowi nie będą pobierali diet za swoją pracę.

Więcej wyborczych wieści – wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group