Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7238
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyszli studenci zwiedzili nasz Uniwersytet Ekonomiczny

Sobota, 8 marca 2014, 8:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 10 marca 2014, 9:13
Autor: Mea
Jelenia Góra: Przyszli studenci zwiedzili nasz Uniwersytet Ekonomiczny
Fot. Mea
– Kierunki są ciekawe i mamy świetną kadrę wykładowców, która potrafi dobrze przekazać wiedzę oraz nauczyć odpowiedniego postrzegania ekonomii – zachęcali studenci do studiowania na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Okazją do tego był Dzień Otwartych Drzwi, który odbył się wczoraj (07.03.).

Podczas Dnia Otwartych Drzwi odbyły się wykłady, warsztaty, spotkania z wykładowcami i studentami, a także konkursy z nagrodami. Jeden z warsztatów prowadziło Naukowe Koło Logistyczne LoGRiT pod hasłem „Logistyka dla każdego – pojęcie logistyki oraz teoria ciągłego doskonalenia Keizen”.

- Tegorocznym maturzystom daliśmy zadanie, by usprawnili przedsiębiorstwo, które im zaprezentowaliśmy oraz rozwiązali problemy z jakimi boryka się firma. Jednym z nich jest niedziałający przepływ na hali produkcyjnej, czy też złe magazynowanie – mówił Oskar Dobek z LoGRiT-u.

Uczestnicy byli zachwyceni zajęciami oraz ofertą prezentowaną przez uczelnię. – Jestem w klasie maturalnej i chcę kontynuować naukę właśnie na tej uczelni, bo są ciekawe kierunki i jest blisko. Cieszę się, że mogłam wziąć udział w dniu otwartym, który upewnił mnie w wyborze miejsca dalszej edukacji. Chcę studiować logistykę menadżerską z zarządzaniem – powiedziała Magdalena Banaszkiewicz z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

- Na warsztatach wpadliśmy na pomysł, by usprawnić firmę, poprzez modernizację taśmy produkcyjnej oraz przeorganizowanie pomieszczeń magazynowych i socjalnych – dodała.

- Skorzystałem z dnia otwartego, bo jeszcze nie wiem, jaką uczelnię wybrać po maturze. Tutaj oferta wydaje się ciekawa, a ponieważ obecnie uczę się w Technikum Logistycznym w Jaworze, to prawdopodobnie zdecyduję się również na logistykę na studiach – podkreślał Michael Maciejewski z Jawora.

Kolejnymi zajęciami były „Warsztaty rozwojowe planowania kariery zawodowej” z doradcami zawodowymi z Biura Karier i Promocji Zawodowej UE we Wrocławiu.

- Mimo, że nie będę tu studiować chciałam spotkać się z doradcami zawodowymi. Podobały mi się warsztaty, bo wytłumaczono nam w jaki sposób skutecznie szukać pracy. Doradca powiedział nam na czym polega rynek utajony i ukryty. Powinno być więcej takich dni otwartych, bo można naprawdę dowiedzieć się bardzo dużo rzeczy przydatnych w dorosłym życiu – zaznaczyła Karolina Wrzesińska z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Obecnie kierunek Zarządzanie studiuje Patryk Koperek, który zachęcał uczestników Dnia Otwartych Drzwi do studiowania w jeleniogórskim oddziale Uniwersytety Ekonomicznego.

- Interesuję się biznesem oraz gospodarką i chcę w przyszłości prowadzić własną firmę. Studia pomagają mi zrozumieć różne procesy zachodzące w ekonomii, poznaję też techniki działania na polskim rynku gospodarczym. Uczę się jak zarządzać ludźmi, działania w grupie oraz jak być dobrym menadżerem – mówił Patryk Koperek.

Na Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki są trzy kierunki studiów I stopnia. Pierwszy to Ekonomia, ze specjalnościami: ekonomia menadżerska, gospodarka i administracja publiczna, rachunkowość i doradztwo finansowe oraz analiza ekonomiczna. Drugim kierunkiem jest Zarządzanie z takimi specjalnościami, jak: logistyka menadżerska oraz zarządzanie jakością i środowiskiem. Trzecim kierunkiem jest Turystyka, która ma specjalności: zarządzanie przedsiębiorstwem turystycznym, turystyka w regionie oraz Spa & Wellness.

Trzeba zaznaczyć, że na wydziale można również kontynuować edukację na studiach magisterskich, pokrewnych tematycznie ze studiami I stopnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group