Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6671
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyszła pora na seniora w Galerii Sudeckiej

Niedziela, 19 marca 2017, 7:52
Aktualizacja: 7:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przyszła pora na seniora w Galerii Sudeckiej
Fot. Przemek Kaczałko
Bezpłatne konsultacje lekarskie, spotkanie ze stylistką, kosmetyczką czy wizażystką to część z atrakcji, jakie dla seniorów odwiedzających jeleniogórską Galerię Sudecką przygotowano w sobotę (18.03). Był też gość specjalny!

Seniorzy mieli tego dnia okazję skorzystać z wyżej wymienionych porad, co cieszyło się dużym zainteresowaniem, były też konkursy, ale przede wszystkim dobra zabawa i integracja z osobami starszymi. Gwiazdą sobotniego spotkania w Galerii Sudeckiej była najstarsza imprezowiczka w kraju - DJ Wika, z którą porozmawialiśmy o kondycji seniorów.

Mówi się, że społeczeństwo nam się starzeje, zatem czy warto organizować więcej imprez skierowanych do osób starszych? - zapytaliśmy.

- Wszyscy się starzejemy. Obecnie może mniej widać młodych, bo częściej wyjeżdżają, a faktycznie większość osób starszych zostało. Należałoby coś wymyślić dla seniorów, bo jest nas prawie 10 milionów w Polsce - odpowiedziała DJ Wika.

Ale to też nie jest tak, że wszyscy siedzą w domach i zajmują się wnukami. Pani jest tego najlepszym przykładem - dodaliśmy.

- Pracuję z seniorami od 1993 roku, odkąd przeszłam na emeryturę. Wtedy senior to był pan nikt. Obecnie mamy politykę senioralną, własną prasę, karty seniora, Uniwersytety Trzeciego Wieku, świetnie rozwinięte kluby przy domach kultury - propozycje dla seniorów są już znacznie bogatsze. Grając muzykę uczę zabawy, która jest integracją pokoleniową. Jedni na emeryturze zajęci są przygotowaniami na tamten świat, a są też ludzie podobni do mnie, którzy uważają, że są wolnymi ludźmi, bo mają dorosłe dzieci, wnuki i prawnuki, więc mogą żyć dla siebie. Będąc w przyjaźni z życiem człowiek nie choruje. Optymistyczny pogląd na życie, radosny, akceptujący innych, bez zazdrości i nienawiści daje nam siłę. Jeżeli nastawiamy się na walkę, jesteśmy furiatami, to mimo wszystko starość jest brzydka, nieprzyjemna dla jednych i drugich - wyznała DJ Wika, która zagrała klientom galerii handlowej znane hity, przy których "nóżka sama chodziła".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group