Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3020
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyszła pora na cieplicki bulwar

Niedziela, 25 lutego 2018, 12:28
Aktualizacja: Poniedziałek, 26 lutego 2018, 13:29
Autor: UM
Kończą się przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę bulwaru nad rzeką Kamienną, na jej odcinku nieopodal Uzdrowiska Cieplice, a dokładniej – łączącego ulice Cieplicką i Piotra Ściegiennego.

To nie jest szczególnie duże zadanie inwestycyjne, ale wymagające precyzyjnych przygotowań, bo dla wizerunku Cieplic będzie ono miało niebagatelne znaczenie. Po obu parkach – Zdrojowym i Norweskim i Placu Piastowskim właśnie Bulwar może być miejscem popularny nie tylko wśród kuracjuszy.

- Pojawią się tam elementy małej architektury łącznie ze stołami parkowymi – zapowiada Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Pozostawimy murki oporowe, a wzbogacimy ten teren o strefy zieleni: rabatowej, niskiej i wysokiej, a przy okazji wprowadzimy pnącza na murach w zachodniej części obszaru objętego projektem – informuje Jerzy Łużniak.

Spacerowicze mogą się spodziewać zarówno krzewów liściastych, jak i iglastych, bylin, pnączy, roślin wrzosowatych, i.in. - Nie chciałbym przytaczać w całości założeń projektu, jestem przekonany, że to miejsce będzie dla nas wszystkich bardzo atrakcyjne – dodaje zastępca prezydenta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group