Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5462
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyszła odwilż. Ślizgawka na bocznych drogach i chodnikach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 7 stycznia 2011, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: RED
Pięć stopni w plusie – takie wskazanie o godz. 8 pokazały termometry w Jeleniej Górze. Ocieplenie – póki co – powoduje sporo problemów dla pieszych i kierowców.

Tam, gdzie zalegała gruba warstwa śniegu wymyta przez padający nocą deszcz, utworzyły się lodowiska, po których bardzo trudno poruszać się. Najgorzej jest na chodnikach, które nie były odśnieżane, a także na bocznych drogach osiedlowych.

Administratorzy nieruchomości, do których przylegają chodniki, powinni posypać je piaskiem. Tego samego oczekują mieszkańcy od drogowców, którzy priorytetowo z reguły traktują drogi najważniejsze. Na nich dziś nawierzchnia jest czarna i mokra, dlatego służby MPGK powinny skupić się na peryferyjnych ulicach Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Ewa 7-01-2011 9:16
I teraz widac jak wspolnoty sobie radza gdzie ten piach przed kazdym budynkiem do posypywania chodnikow??
~~ona~ 7-01-2011 9:46
Służby mają w d...e poboczne uliczki.Groszowa oblodzona,na Kasprowicza nawet piachem nie jest posypane.Ale żeby ul.Kopernika była w takim stanie? Przeciez to centrum,a nogi tam można połamać.Tak samo jest przy PKS-ie i na chodniku od MOPS-u do Tesco.Ale kogo to obchodzi!!!Niech sobie ludzie nogi i ręce łamią.Mądrzy będą dopiero po szkodzie jak przyjdzie płacić odszkodowania.
~~~ona~ 7-01-2011 9:52
Naszczęście powstały firmy,które zajmują się dochodzeniem odszkodowań i ludzie już nie są pozostawieni sami sobie.Napewno biorą prowizję,ale lepiej mieć jakieś pieniądze dzięki im pomocy niż nic nie mieć i tylko tracić pieniądze,bo trzeba pójść na zwolnienie i już mniej w portfelu,a jeżeli ktoś ma pracę w której noga w gipsie nie przeszkadza to i tak strach wyjść na oblodzone chodniki o kuli,bo można sobie dodatkowo jeszcze coś zrobić.
~ 7-01-2011 10:15
złamasie jeden yrzeba prowadzic zdrowy tryb zycia; wegetarianizm, ruch na świeżym powietrzu a kości nie będą się łamały.
~~~ona~~ 7-01-2011 10:36
do ~ :sam jesteś złamas,pomyśl -ludzie starsi i ludzie cierpiący na różne choroby kości,a i ci którzy bardzo dbają o siebie też mogą coś złamć i znam takich.
~proszący 7-01-2011 11:15
A moze tak SM weźmie sie do roboty i zapisze stosowną ilość bloczków mandatowych ? Wszystkim bez wyjątku ! Zapraszamy na Zabobrze ! ! !
~xxx 7-01-2011 12:53
A moze ktos odpowiedzialny za studzienki odprowadzajzace wode ruszy przyslowiowe 4 litery i sprawdzi stan studzienek juz od ulicy Moniuszki nie mozna przejsc woda stoi na pol ulicy przy gimnazjum nr.4 jest jeszcze gorzej A jeszcze panowie kierowcy ktorzy przyjezdzaja po dzieci do przedszkola i do gimnazjum nr.4 nie zwracaja wogole uwagi ze jest straszna chlapa boki sa oblodzone piesi ledwo laza ale co tam im oni siedza za kierownica ich nikt nie ochlapie oni sie nie poslizgna czy nie mozna by bylo kilka razy sprawdzic tak miedzy 15.30 a 16.45 jak kierowcy tam jezdza po tych chodnikach
~@ 7-01-2011 13:18
I o co tyle krzyku: od zawsze pamiętam "cztery plagi" (Trzecia RP odziedziczyła je po PRL): wiosna, lato, jesień, zima... Trzeba umieć żyć zgodnie z rytmem przyrody...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group