Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7904
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przystań przy muszli, wsłuchaj się w jazz

Niedziela, 26 lipca 2009, 17:34
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 lipca 2009, 21:18
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przystań przy muszli, wsłuchaj się w jazz
Fot. TEJO
Standardem Lennona „Imagine” rozpoczęła dzisiejszy Koncert Promenadowy wrocławska wokalistka jazzowa Monika Wiśniowska. Oddała też hołd swojemu – jak powiedziała – idolowi Michaelowi Jacksonowi wykonując jeden z jego utworów.

Hitów światowego popu i jazzu było dziś więcej. Dobrze znane melodie artystka interpretowała po swojemu osiągając efekt subtelnego brzmienia, często dalekiego od zwyczajowych wykonań. Monika Wiśniowska zaśpiewała też kilka piosenek autorskich w tym jedną o miłości, którą w tekście porównała do pogody.

Ta ostatnia dziś słuchaczom oszczędziła deszczu. Jednak po ostatnich zawirowaniach aury przy Muszli Koncertowej – która jest areną organizowanych przez Przystań Twórczą Cieplickie Centrum Kultury koncertów promenadowych – zgromadziło się mniej melomanów niż zwykle to ma miejsce w niedzielne, wakacyjne popołudnia.

Ci, którzy nie mogą się doczekać prawdziwie klasycznych melodii promenadowych, ucieszą się na wieść, że za tydzień zabrzmią przeboje muzyki operetkowej w wykonaniu duetu Dorota Ujda-Jankiewicz (sopran) oraz Andrzej Jankiewicz (tenor). Zaśpiewają arie i duety w koncercie „Operetki czar”. Początek jak zwykle o godz. 16 w muszli koncertowej w Parku Zdrojowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group