Niedziela, 28 czerwca
33°C Jelenia Góra
reklamy

Przyniósł niewybuch pod dom

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Saperzy ostrzegają, że to nie zabawa i takie zachowanie może zakończyć się tragicznie – wczoraj (29.07) kilka minut po godz. 7.00 mieszkaniec Szklarskiej Poręby przyniósł w rękach niewybuch, który znalazł na spacerze w lesie i zostawił go 200 merów od swojego domu.

reklamy

34-latek najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie stanowią takie znaleziska. Kiedy podczas spaceru w lesie odkrył niewybuch z okresu II wojny światowej o długości 33 cm, odkopał go i pod pachą przeniósł niedaleko swojego domu. Dopiero wtedy powiadomił policję.

- Niewybuchów nie wolno w ogóle dotykać, bo mogą one eksplodować - tłumaczy Bogumił Kotowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. – W takich sytuacjach należy zabezpieczyć miejsce, w którym znajduje się pocisk i natychmiast powiadomić policję. Mamy patrol sapersko - minerski, który dokonuje wstępnego rozpoznania i wzywa na miejsce pirotechników ze Świętoszowa – dodaje Bogumił Kotowski.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu … Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka