Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7959
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przymiarki do przyszłorocznego budżetu

Środa, 12 sierpnia 2015, 8:20
Aktualizacja: 8:22
Autor: UM
Jelenia Góra: Przymiarki do przyszłorocznego budżetu
Fot. Archiwum
Rozpoczęły się prace przygotowawcze nad budżetem Jeleniej Góry na 2016 rok. Prezydent miasta przyjął tzw. założenia budżetowe dotyczące dochodów i wydatków samorządu.

To pierwszy etap konstruowania planu budżetowego, który będzie następnie poddawany szczegółowym opracowaniom przez wydziały UM, komisje Rady Miejskiej, uzupełniany o wnioski radnych i mieszkańców, nim przybierze formę gotowego dokumentu, jaki uchwalać będzie Rada Miejska na swojej sesji.

Zapis założeń opublikowany jest na stronie miejskiej, wynika zeń m.in., że zostaną utrzymane zwolnienia od podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy, wzrost minimalnych stawek za dzierżawę gruntu lub obiektu KOMUNALNEGO, na którym umieszczono reklamę (o 5 proc.), zwolnienie w podatku od nieruchomości dla nowo wybudowanych budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.

Nie zakłada się wzrostu stawek czynszu za lokalne mieszkalne, zakłada się wydatki na remonty zasobu mieszkalnego i socjalnego w kwocie 800.000 zł, tworzy się rezerwę 1.500.000 zł na „budżet obywatelski”, i in.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group