Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 7109
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przyłącz się do akcji sprzątania Miedzianki

Sobota, 13 sierpnia 2016, 8:31
Aktualizacja: 8:33
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Przyłącz się do akcji sprzątania Miedzianki
Fot. Organizator
Stowarzyszenie Faktor zaprasza do udziału w wielkim sprzątaniu Miedzianki. Mile widziana jest każda pomoc, a na zakończenie będzie wspólne ognisko.

- Jako stowarzyszenie mające pod swoją opieką Miedziankę, zaplanowaliśmy sprzątanie i wycinkę samosiejek na dzierżawionych przez nas działkach. Jest nas niestety tylko garstka i szukamy towarzystwa oraz pomocy w tym przedsięwzięciu – apelują o wsparcie członkowie stowarzyszenia.

Do działań potrzebne będą: strój roboczy, rękawice, sekator, worki na śmieci oraz inne artefakty, które mogą okazać się pomocne przy planowanym przedsięwzięciu – wyliczają organizatorzy. Poza tym dużo dobrego humoru, zapału i coś na ruszt – dodają. Na zakończenie akcji planowane jest bowiem wspólne ognisko.

Przy okazji uczestnicy będą zwiedzać budynki, które dzierżawi stowarzyszenie (stary browar, domek zduna, sala obok gospody pod Czarnym Orłem), ale równie istotna jest integracja i satysfakcja z działania na rzecz Miedzianki. Zbiórka planowana jest na sobotę, 20 sierpnia o godz. 10:00 przy starym browarze.

Trzy dni później Stowarzyszenie Faktor proponuje bezpłatną wycieczkę, tym razem będzie to zwiedzanie Miedzianki i Mniszka. - Podczas wędrówki uczestnicy przejdą z przewodnikiem trasą ścieżki edukacyjnej: Miedzianka-Mniszków. Jest to wspaniała okazja, aby poznać historię i tajemnice tych dwóch górniczych miejscowości, których dzieje nierozerwalnie są związane z wydobyciem uranu w Sudetach. To okazja, by dowiedzieć się, w jaki sposób zniknęło najmniejsze miasteczko Prus – zachęcają do udziału organizatorzy. Na zakończenie przejścia planowane jest ognisko. Jedzenie należy zapewnić we własnym zakresie. Zbiórka o godz. 11:00 przy starym browarze.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne FAKTOR, tel. 75 644 21 65.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group