Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7847
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przykry akt wandalizmu

Środa, 12 lutego 2020, 8:56
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2020, 12:15
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przykry akt wandalizmu
Fot. JSM
Do niezrozumiałego aktu wandalizmu doszło przy ul. Różyckiego w Jeleniej Górze. Nieznany (jak dotąd) sprawca zniszczył lodówkę społeczną, z której mogli korzystać bezdomni i inni potrzebujący.
Z przykrością informujemy, że lodówka społeczna, która ma na celu pomagać potrzebującym mieszkańcom, została w nocy (10/11.02) zdewastowana. Nie jest to pierwszy przypadek niszczenia lodówki znajdującej się przy ulicy Różyckiego 19 - informują władze Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Prosimy, aby nie byli państwo obojętni na przemoc, której skutkiem są takie działania. Sprawcy odpowiedzialni za zniszczenie lodówki niech zadadzą sobie pytanie: po co? My nie widzimy sensu. Sprawę zgłosiliśmy Policji - apelują członkowie zarządu, Rady Nadzorczej i pracownicy JSM, którzy aktualnie sprawdzają czy jest możliwa naprawa lodówki, aby wróciła na swoje miejsce i mogła dalej służyć potrzebującym.

Lodówki społeczne to pomysł, który funkcjonuje w różnych miastach od wielu lat. W maju 2019 roku dwa tego typu urządzenia pojawiły się w Jeleniej Górze, za sprawą JSM. Jedno przy siedzibie spółdzielni przy ul. Różyckiego, a drugie przy ul. Kiepury 28 (przy sklepie „Frykas”).

Inicjatywa ma na celu pomoc osobom potrzebującym, tym bardziej, że żywność masowo jest marnowana.

Masz za dużo jedzenia? - włóż je do lodówki! Potrzebujesz jedzenia? - wyciągnij je z lodówki! Żywność wkładana do lodówki powinna być odpowiednio (najlepiej oryginalnie) zapakowana i nadawać się do spożycia - apelują inicjatorzy akcji.

Twoja reakcja na artykuł?

4
5%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
7
9%
Smuci
19
24%
Złości
48
60%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1287
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group