Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9088
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przykre nieporozumienie

Piątek, 18 marca 2022, 7:00
Autor: WAC
Jelenia Góra: Przykre nieporozumienie
Fot. pixabay.com
Czy tak ma wyglądać właściwa i nie uwłaczająca ich godności pomoc uchodźcom z Ukrainy? - pyta pani Anna po incydencie w jednym ze sklepów sieci Biedronka w Jeleniej Górze.
Kilka dni temu byłam świadkiem jak w Biedronce na ul. Sudeckiej pani z Ukrainy z dzieckiem ok. 8 lat chciała wziąć sobie coś z produktów spożywczych z kosza "zbiórki darów dla Ukraińców” - opowiada nasza Czytelniczka. - Kasjerka poinformowała tę Ukrainkę że te dary mają być dopiero przekazane do punktu zbiórki, a nie są dosłownie do wzięcia dla Ukraińców którzy wejdą do tego sklepu i żeby sobie coś kupiła jak chce. Ona na to że nie ma pieniędzy. Kasjerka odpowiedziała na to, że spyta kierownika, czy Ukrainka może sobie coś wziąć z tego kosza. Po dłuższym czasie obserwacji tej sytuacji kiedy Ukrainka z dzieckiem czekała na decyzję kierownika ja wyszłam ze sklepu. Potem zobaczyłam przed sklepem tę panią płaczącą, bo wyszła ze sklepu z pustymi rękami. Mąż mój dał jej parę złotych, a dziecku czekoladę, ale to chyba nie zmazało jej poczucia poniżenia i rozpaczy.
Sieć Biedronka, a w szczególności jej pracownicy sklepów nie mają żadnej podstawy prawnej i możliwości weryfikacji potrzeb osób, które mogą być w sytuacji jak opisana przez Państwa czytelniczkę – odpowiada biuro prasowe sieci Biedronka. - Dlatego też zawsze zaangażowanie sieci Biedronka w pomoc potrzebującym jest organizowane za pośrednictwem wyspecjalizowanych organizacji pozarządowych, takich jak np. Banki Żywności, czy Caritas. To lokalne Banki Żywności organizują bieżącą pomoc na terenie całego kraju, a nasza sieć pomaga im w pozyskaniu produktów. Te ostatnie trafiają, dzięki zbiórkom w naszych sklepach, za pośrednictwem centrów dystrybucyjnych sieci Biedronka, właśnie do lokalnych Banków Żywności, które następnie zobowiązały się przekazywać je dalej do instytucji zajmujących się wsparciem m.in. osób indywidualnych. Przypominamy, że do tej pory Grupa Jeronimo Martins, w tym m.in. sieć Biedronka i Fundacja Biedronki, zorganizowały wsparcie rzeczowe i finansowe o wartości 46 mln złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

13
7%
Cieszy
11
6%
Hahaha
7
4%
Nudzi
40
21%
Smuci
24
12%
Złości
99
51%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1251
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
23%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
 
Aktualności
BMW i korytarz życia
 
Piłka nożna
Ostatni zimowy test Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group