Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8463
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przyjemniejsza rekreacja pod Chojnikiem

Sobota, 10 lipca 2010, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przyjemniejsza rekreacja pod Chojnikiem
Fot. Natasza
Na dwa etapy podzielono zagospodarowanie terenu rekreacyjno–sportowego u zbiegu ulic Dembowskiego i Kamiennogórskiej na Osiedlu Żeromskiego i Makuszyńskiego w Sobieszowie. Na początek powstanie boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu. Zostanie wykonane jeszcze w tym roku. Obecnie miasto ogłosiło przetarg na to zadanie.

O zagospodarowanie terenu, na którym prace mają rozpocząć się z końcem lipca br. aktywiści z Sobieszowa walczyli od lat. W przyszłości ma to być nie tylko miejsce spotkań, ale i organizowanych corocznych imprez i rozgrywek sportowych. W związku z tym, że na to zadanie potrzebne są spore pieniądze miasto zaplanowało podzielenie tej inwestycji na dwa etapy.

Na pierwszy z nich, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni z poliuretanu, już rozpisano przetarg, a oferenci mogą się do niego zgłaszać do 21 lipca. Kilka dni później miasto planuje przekazać plac budowy, bo roboty mają zakończyć się z początkiem września.

- Chcemy zakończyć wszystkie prace przed 11 września, ponieważ społeczność sobieszowska zaplanowała sobie w tym miejscu duży coroczny festyn. Obecnie mamy już dokumentacje, a teraz czekamy na wyłonienie wykonawcy – mówi Mirosława Dzika, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Wielofunkcyjne boisko sportowe będzie miało wymiary 15,1x24,0 m. Obecnie zniszczony asfalt ma być pokryty sztuczną nawierzchnią. Całość ma być ogrodzona siatką oraz odwodniona. II etap natomiast to zagospodarowania ogromnego boiska trawiastego, które jest niezgodne ze sztuką budowlaną. Ma ono być nieco zmniejszone, a z pozostałego ternu będą korzystać spacerowicze, również z dziećmi. Wymienione mają zostać też ławeczki. Prace drugiego etapu mają zostać przeprowadzone w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group