Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5937
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Przyjazne środowisku remizy OSP

Poniedziałek, 11 kwietnia 2022, 16:07
Aktualizacja: 16:13
Autor: WFOŚiGW
Region: Przyjazne środowisku remizy OSP
Fot. użyczone
WFOŚiGW we Wrocławiu uruchamia nabór wniosków do drugiej edycji Programu „Remiza”.

Kolejne budynki Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie przejdą termomodernizację w ramach Programu „Remiza”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W poniedziałek 11.04 rozpoczął się nabór wniosków do drugiej edycji Programu. Budżet na 2022 rok to 1 mln złotych.

W ubiegłym roku WFOŚiGW we Wrocławiu po raz pierwszy dofinansował termomodernizację strażackich remiz. Wpłynęło 19 wniosków na ponad 500 tys. złotych.

To spore zainteresowanie, widać że jest potrzeba na modernizację budynków strażackich dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować Program również w tym roku. W poprzedniej edycji strażacy wykorzystywali nowoczesne rozwiązania z zakresu OZE i modernizowali źródła ciepła ogrzewające remizy. W tym roku dajemy szansę na takie inwestycje kolejnym jednostkom OSP - wyjaśnił prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

O pieniądze mogą ubiegać się gminy i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu województwa dolnośląskiego. Do podziału jest łącznie 1 mln zł dofinansowania w formie dotacji (do 50% kosztów) oraz dotacji i pożyczki (do 100% kosztów). Wsparcie dla jednej jednostki to maksymalnie 30 tysięcy złotych.

Dzięki pieniądzom z Funduszu na modernizację, znacząco zmienią się warunki dla strażaków, którzy na co dzień korzystają z tych obiektów – dodał prezes Funduszu.

Środki mogą zostać przeznaczone na termomodernizację budynków, w tym zastosowanie w remizach odnawialnych źródeł energii, modernizację lub likwidację nieekologicznego źródła ciepła, modernizację istniejącego oświetlenia. Nabór potrwa do 13.05.2022 r. lub do wyczerpania środków.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group