Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7492
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przyjaźń ze sztuką

Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przyjaźń ze sztuką
Fot. Angela
Pierwszaki z „siódemki” częstymi gośćmi w Biurze Wystaw Artystycznych.

Uczniowie ostatnio odwiedzili galerię w poniedziałek. Młodych jeleniogórzan, którzy do BWA przyszli pod opieką Piotra Grossmana, przywitała i nagrodziła Janina Hobgarska, dyrektorka BWA. Doceniła fakt, że pierwszoklasiści odnosili sukcesy podczas konkursów w kraju i za granicą.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Joanna Bączyk, Krzysztof Bosek, Martyna Machnik, Karol Bosek oraz Kacper Zając.
Janina Hobgarska w takich działaniach upatruje niezwykle istotną rolę w powiększaniu grona wrażliwych i kulturalnych ludzi.
– Od kilku lat współpracujemy z Piotrem Grosmanem, który w wyjątkowy sposób kładzie nacisk na rozwój Szkoły Podstawowej nr 7 pod kontem kultury i sztuki – powiedziała szefowa BWA.

Piotr Grosman stawia na talenty, w tym również plastyczne. Stara się, aby jak największa liczba utalentowanych dzieci brała udział w konkursach i rozwijała się. Janina Hobgarska jest wdzięczna, bo nauczyciel często przyprowadza dzieci do galerii.
– Uczy je obcować ze sztuką, a w ostatnim czasie z przykrością musimy stwierdzić, że liczba osób, która czuje potrzebę oglądania czy tworzenia sztuki stale maleje – mówi dyrektor Hobgarska. Liczy, że w przyszłości młodzi jeleniogórzanie będą stałymi bywalcami w BWA.

– Staram się, aby drzemiące w moich uczniach talenty były rozbudzane i rozwijane – powiedział Piotr Grosman. Działa skutecznie: dowodem są sukcesy jego wychowanków.
Podczas odwiedzin w Galerii BWA Grzegorz Jędrasiewicz, edukator placówki, zaprosił najmłodszych do udziału w warsztatach plastycznych.

<b> Docenieni za sztukę </b>
Wśród tegorocznych zwycięzców w konkursach plastycznych znaleźli się: Joanna Bączyk, która otrzymała nagroda w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Wielcy znani i nieznani" &#8211; &#8222;Toulouse-Lautrec - kronikarz belle époque&#8221; zorganizowanym w MDK w Rybniku, Krzysztof Bosek za zajęcie II miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret" zorganizowanym przez Dom Kultury &#8222;Zacisze&#8221; w Warszawie, Martyna Machnik za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym &#8222;Jesteśmy cząstką przyrody&#8221; zorganizowanym w MDK "Muranów" im. C. K. Norwida w Warszawie, Karol Bosek za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym &#8222;Czytanie rozwija wyobraźnię &#8211; bajki, baśnie, bajeczki...&#8221; zorganizowanym przez MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu oraz Kacper Zając za wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. &#8222;Przyroda moich okolic 2007&#8221; organizowanym przez Muzeum Regionalne w Świebodzinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group