Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6980
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przyjaźń ze sztuką

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 czerwca 2007, 0:00
Autor: Angela
Fot. Angela
Pierwszaki z „siódemki” częstymi gośćmi w Biurze Wystaw Artystycznych.

Uczniowie ostatnio odwiedzili galerię w poniedziałek. Młodych jeleniogórzan, którzy do BWA przyszli pod opieką Piotra Grossmana, przywitała i nagrodziła Janina Hobgarska, dyrektorka BWA. Doceniła fakt, że pierwszoklasiści odnosili sukcesy podczas konkursów w kraju i za granicą.

Wśród nagrodzonych znaleźli się Joanna Bączyk, Krzysztof Bosek, Martyna Machnik, Karol Bosek oraz Kacper Zając.
Janina Hobgarska w takich działaniach upatruje niezwykle istotną rolę w powiększaniu grona wrażliwych i kulturalnych ludzi.
– Od kilku lat współpracujemy z Piotrem Grosmanem, który w wyjątkowy sposób kładzie nacisk na rozwój Szkoły Podstawowej nr 7 pod kontem kultury i sztuki – powiedziała szefowa BWA.

Piotr Grosman stawia na talenty, w tym również plastyczne. Stara się, aby jak największa liczba utalentowanych dzieci brała udział w konkursach i rozwijała się. Janina Hobgarska jest wdzięczna, bo nauczyciel często przyprowadza dzieci do galerii.
– Uczy je obcować ze sztuką, a w ostatnim czasie z przykrością musimy stwierdzić, że liczba osób, która czuje potrzebę oglądania czy tworzenia sztuki stale maleje – mówi dyrektor Hobgarska. Liczy, że w przyszłości młodzi jeleniogórzanie będą stałymi bywalcami w BWA.

– Staram się, aby drzemiące w moich uczniach talenty były rozbudzane i rozwijane – powiedział Piotr Grosman. Działa skutecznie: dowodem są sukcesy jego wychowanków.
Podczas odwiedzin w Galerii BWA Grzegorz Jędrasiewicz, edukator placówki, zaprosił najmłodszych do udziału w warsztatach plastycznych.

<b> Docenieni za sztukę </b>
Wśród tegorocznych zwycięzców w konkursach plastycznych znaleźli się: Joanna Bączyk, która otrzymała nagroda w VII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Wielcy znani i nieznani" &#8211; &#8222;Toulouse-Lautrec - kronikarz belle époque&#8221; zorganizowanym w MDK w Rybniku, Krzysztof Bosek za zajęcie II miejsce w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Portret" zorganizowanym przez Dom Kultury &#8222;Zacisze&#8221; w Warszawie, Martyna Machnik za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym &#8222;Jesteśmy cząstką przyrody&#8221; zorganizowanym w MDK "Muranów" im. C. K. Norwida w Warszawie, Karol Bosek za wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym &#8222;Czytanie rozwija wyobraźnię &#8211; bajki, baśnie, bajeczki...&#8221; zorganizowanym przez MDK im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu oraz Kacper Zając za wyróżnienie w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. &#8222;Przyroda moich okolic 2007&#8221; organizowanym przez Muzeum Regionalne w Świebodzinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Obserwator 12-06-2007 16:05
Na tym ostatnim zdjęciu Pani Dyrektor Galerii BWA wraz z piątką dzieci trzymającymi czerwone dyplomy na tle wytworów p. Joasi Ratajczak–Kurowickiej wygląda przepięknie.
~Dinuś 12-06-2007 21:13
To się nazywa właściwy facet na właściwym miejscu.
~pedagog 12-06-2007 23:39
Mocny Gościu z tego Piotra Grosman! Nie ma co. Aż dziw bierze, że w tak średniej jakości szkole (nie mam tutaj bynajmniej na myśli budynku, nowych okien i drzwi) są tak uzdolnione rodzynki. Naprawdę szczere gratulacje! Brawa dla Pani Dyrektor BWA – świetny pomysł!!!
~Mikołaj 13-06-2007 22:08
Talent to dar i pewne tworzywo, a jednocześnie szansa. To niesamowite, że jeszcze są na tym świecie tacy ludzie, którym się chce okrywać to, czego inni nie widzą.
~Do przedmówcy 14-06-2007 19:09
I nie dość, że takim ludziom się chce, to w dodatku napotykają bez przerwy na problemy i trudności. Bo kto wychodzi przed chór, tego otoczenie nie nawidzi. Ludzka zazdrość, mściwość, złośliwość, oto cena, za którą muszą płacić TACY LUDZIE.
~Wierzący 16-06-2007 17:32
Ale czy ludzkie zdanie jest tak istotne? Ważne, żeby Pan Piotr Grosman podobał się Bogu, ludziom nie musi. I dobrze, że nie słucha ich podszeptów.
~rw 16-06-2007 17:57
To wspaniałe, że tyle dzieciaków ma poczucie sukcesu. Nie wiem czy jacyś wychowankowie Pana Piotra Grosmana pójdą dalej i rozwiną się na dłuższej przestrzeni czasu. Ale nawet jeśli nie, to te drobne radości, na które zasłużyli, będą w dalszym całym życiu jakoś procentować. Pan Piotr Grosman robi coś zupełnie rzedkiego w naszej szkole. Niby wiemy, że tak trzeba postępować, ale jak Polska długa i szeroka – tego na normalną skalę nie ma, wciąż są tylko wyjątki. Serdecznie gratuluję!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group