Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3923
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przygotowania (profilaktyczne) na dużą wodę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 17 czerwca 2015, 7:30
Aktualizacja: 7:34
Autor: UM
Fot. Archiwum
– Meteorologiczne prognozy długoterminowe nie są optymistyczne, dlatego sprawdzamy obecnie stanu zasobów worków, piasku, rękawów przeciwpowodziowych, a także – we współpracy z OSP – innych urządzeń służących szybkiemu reagowaniu na zagrożenie powodziowe oraz ewentualnemu niwelowaniu skutków powodzi – informuje Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

- Mam nadzieję, że w rzeczywistości sytuacja nie będzie aż tak groźna, niemniej weryfikacja stanu posiadania i przygotowanie służb do niedobrego scenariusza jest potrzebna, bo w okresie akcji każdy z interweniujących musi dokładnie znać położenie magazynów sprzętu, ich możliwości, itp. – dodaje.

Oba magazyny sprzętu przeciwpowodziowego (MPGK oraz RSP) zostały sprawdzone i uzupełnione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~anonim777 17-06-2015 8:25
Kontrola rowów melioracyjnych od strony Wojcieszyc,wysypisko smieci przy GIEŁDZIE znów zatkają przepust pod stadionem ,zarośnięte i powalone drzewa na brzegach rzek .
~18sqandal 17-06-2015 9:49
worki z piaskiem przygotowane i...... pustka dalej. Przepustowośc rzek i zarośniętych i zaniedbanych rowów melioracyjnych , tragedia. Samymi workami to nie zatrzyma się < wielkiej wody > i ..... i będzie jak zawsze , zalane piwnice i domy i wszystko ok ważne ze jesteśmy przygotowani a jak to się okaże , żenada i tyle.
~eco 17-06-2015 10:07
Koryto rz. Kamiennej zostało teoretycznie pogłębione i umocnione, ale tereny zalewowe między obwałowaniami wyglądają jak dżungla amazońska. Wierzba, krzaki, perz i wszelkiej maści chwasty nie wykaszane od trzech lat, tj. od zakończenia remontu. To jest problem, panie Łużniak, a nie umiejscowienie magazynu z workami. Proszę wysłać jednego pierdzistołka na spacer wzdłuż rzeki.
rymcycymcy 17-06-2015 14:58
Nic nie będzie ! :) ...zakład o flaszkę czegoś dobrego ? :)
~ 17-06-2015 18:12
Ka...lizacja deszczowa ulic to plajta. pozapadane studzienki blokuja ujscie wody przez i tak zamulone od lat rury. Sprzet ktorym obsluguje sie doraznie zalewiska i zapchania to 60 cio letni URSUS i beczka -pozal sie jezu jak zbiornik paliwa ciagnika siodlowego.
~miejscowy 18-06-2015 9:59
W Maciejowej też nic się nie robi... wykonali parę murków oporowych, ale tylko po to aby jezdnię zabezpieczyć. Nic nie myślą o mieszkańcach!!! Może trzeba zlecić wykonie dokumentacji na temat zabezpieczenia i poprawy zabezpieczeń powodziowych. Komarno, Radomierz się rozbudowuje i cała woda kierowana jest do Radomierki, a to jest wąskie gardło! Ale co tam, za promesę powodziową załata się dziury np. w drodze...
~ 18-06-2015 10:08
rękawy, worki, piasek... to jest potrzebne, jak woda wylewa! A co z profilaktyką, co ze stacjonarnymi zabezpieczeniami!? Może redakcja Jelonki, mogła by zadać parę (nie wygodnych) pytań do osób odpowiedzialnych za te sprawy. Niech powiedzą co mają w planach i w jakim czasie, bo to zastało zrobione to widać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group