Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 11830
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygotowania do uruchomienia miejskich lodowisk

Piątek, 14 listopada 2014, 8:57
Aktualizacja: 8:59
Autor: Angela
Jelenia Góra: Przygotowania do uruchomienia miejskich lodowisk
Fot. Angela
Wymiana wadliwego systemu chłodzącego na „system chłodzenia z rur PEHD w układzie Tichelmana” – to zakres naprawy lodowiska przy szkole Podstawowej nr 13 w Jeleniej Górze, kupionego w ramach rządowego programu „Biały Orlik 2012”. Otwarcie ofert nastąpi 19.listopada br. Na wykonanie prac wykonawca będzie miał trzy tygodnie od podpisania umowy. Trwają też przygotowania do uruchomienia wszystkich miejskich ślizgawek.

Jak mówi wiceprezydent Mirosława Dzika, w tym roku skończyła się gwarancja na lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 13. Dlatego za naprawę zapłaci miasto. Ile to będzie kosztowało? To będzie wiadomo po wyborze wykonawcy. – Dokonaliśmy analizy eksploatacji tego lodowiska i okazało się, że kosztuje to tak dużo jak wymiana systemu chłodzenia na nowy, stąd nasza decyzja – mówi wiceszefowa miasta.

Obecnie rozkładane jest też lodowisko miejskie przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Cieplicach czyli przy popularnym „Norwidzie”. – Myślę, że wszystkie lodowiska będą gotowe do uruchomienia za około dwa tygodnie. Ale to, kiedy zacznie się ich chłodzenie będzie zależało od pogody i temperatury – mówi Tomasz Kluch z Miejskiego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze.

Co ważne, ceny za korzystanie ze ślizgawek do końca roku pozostaną bez zmian.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
481
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group