Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5976
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygotowania do konferencji naukowej

Sobota, 2 lutego 2019, 9:03
Aktualizacja: Niedziela, 3 lutego 2019, 5:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przygotowania do konferencji naukowej
Fot. Paweł Sasiela
W piątek (1.02) w Wydziale Techniczno–Informatycznym Politechniki Wrocławskiej w Cieplicach odbyło się spotkanie w sprawie organizacji VI edycji Konferencji Naukowej Studentów i Doktorantów Generacja–Przesył–Wykorzystanie GPW. Konferencja odbędzie się w dniach 6–8 grudnia br. w Cieplicach.
Jeleniogórski Wydział Politechniki jest jednym z trzech organizatorów sympozjum, pozostałe to Wydział Elektryczny Politechniki oraz Oddział Wrocławski Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Tematyką konferencji jest elektrotechnika, elektronika, automatyka i energetyka. Ciekawostką jest obecność od IV edycji księży katolickich, którzy poruszają tematy na pograniczu elektroenergetyki i teologii, jak: moralne aspekty wykorzystania źródeł energii, energia duchowa czy analiza zużycia energii na przykładzie parafii - informują organizatorzy.
Oprócz uczestników z Polski, na konferencję przyjeżdżają młodzi adepci z ukraińskich uniwersytetów technicznych w Kijowie i Dniepropietrowsku. Wzorem ubiegłych edycji, w sympozjum weźmie udział kilku najzdolniejszych uczniów lokalnych szkół średnich - tutaj organizatorzy liczą przede wszystkim na licealistów z I LO im Stefana Żeromskiego - powiedział Maciej Gwoździewicz.
Poza sesjami naukowymi, uczestników GPW będzie czekać wiele atrakcji, jak wizyta w Termach Cieplickich i Muzeum Przyrodniczym oraz masaże fizjoterapeutyczne wykonywane przez specjalnie zaproszonych w tym celu studentów fizjoterapii. W ostatni dzień konferencji w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela u Ojców Pijarów odbędzie się msza za uczestników tego naukowego spotkania - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group