Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygoda z serialem – kolejny casting

Czwartek, 14 lipca 2016, 13:18
Aktualizacja: Piątek, 15 lipca 2016, 8:19
Autor: Przemek Kaczałkol
Jelenia Góra: Przygoda z serialem – kolejny casting
Fot. Przemek Kaczałko
„Dlaczego ja”, „Pamiętniki z wakacji” czy „Trudne sprawy” – to tylko niektóre z seriali, do jakich przedstawiciele Tako Media szukają aktorów–amatorów. W środę (13.07) jeleniogórzanie mieli okazję przejść przez casting do znanych paradokumentów.

Casting odbywał się w Jeleniogórskim Centrum Kultury, podobnie jak przed rokiem, ale zainteresowanie nie było już tak duże. Największą grupę ochotników do aktorskiej przygody stanowią osoby między 15. a 21. rokiem życia. - Szukamy też osób starszych, ale i dzieci. Ostatnio mieliśmy nawet na castingu niemowlaka, więc każda grupa wiekowa jest nam potrzebna – powiedział Tomasz Lipka, reżyser z Tako Media.

Aplikujący o rolę w serialu trafiają do ogólnej bazy, z której wybierane są osoby do poszczególnych produkcji. - Odzywamy się po 2-3 tygodniach, nawet po miesiącu czy dwóch, ale statystycznie 80 proc. osób, które były u nas na castingu chociaż raz zagrają w serialu – podkreślił Tomasz Lipka. - Nie mamy specjalnych wymagań. Potrzebujemy wszystkich. Jeżeli ktoś nie sprosta naszym oczekiwaniom na próbie, to może być statystą – dodał.

Po wypełnieniu ankiety wręczany był scenariusz ukazujący scenkę do odegrania. Aktorzy-amatorzy mieli pełną swobodę - mogli improwizować, a najważniejsze było ukazanie emocji. Większość odcinków nagrywana jest we Wrocławiu i okolicach. Firma zapewnia zwrot kosztów przejazdu, nocleg oraz wynagrodzenie, a niektórzy mają też szansę na wyjazd zagraniczny – chociażby przy serialu „Pamiętniki z wakacji”.

Wśród osób, które przybyły na casting było sporo osób młodych, ale nie tylko. - Zdecydowałam się wziąć udział ze względu na nowe doświadczenie, przygodę. Trzeba coś nowego w życiu zrobić, nie tylko dom i sprzątanie – powiedziała pani Małgorzata z Podgórzyna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group