Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9552
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 26 listopada 2016, 7:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 listopada 2016, 6:59
Autor: Anna Kaczmarczyk/ Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Pati
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Shila, Dingo i Pati – to trzy kolejne zwierzaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze, które czekają na nowy dom i mają nadzieję, że ktoś je przygarnie jeszcze przed nadejściem zimy. Tradycyjnie opowiada o nich Anna Kaczmarczyk, oddana wolontariuszka schroniska, która całym sercem kibicuje im w znalezieniu nowego domu.

Dingo choć jest maleńkim pieskiem zawsze jest zauważany. Zbyt dużo jest w nim energii i determinacji, by osiągać swoje cele. Jako, że jednym z jego głównych pragnień jest przebywanie w pobliżu człowieka nie ustaje on w staraniach, by tak właśnie się działo. Jest to jeden z najmniejszych psów w schronisku, jednak ma mocny charakter i zdecydowanie wie, czego chce. To bardzo aktywny psiak, który uwielbia ruch, a wyznaczone ćwiczenia traktuje zawsze jako zabawę, nie męczy się prawie nigdy:) Jest naprawdę uroczy. Jego sposób bycia jest najlepszym remedium na zły humor. To są niezwykle ważne cechy jego charakteru lecz także stanowią wyznacznik do jakiej rodziny powinien trafić. Ten trzylatek nie lubi się nudzić, dlatego powinien zamieszkać u osoby, która ceni sobie czynne spędzanie wolnego czasu. Dingo będzie mógł często towarzyszyć takiej rodzinie i na pewno poczuje się spełniony i w pełni szczęśliwy. Energia, której czasami ma w nadmiarze zostanie odpowiednio spożytkowana, a on sam odwdzięczy się za zrozumienie wielką przyjaźnią.

Pati to filigranowa, 2-letnia suczka. Bardzo dramatycznie przeszła proces aklimatyzacji w schronisku. Kiedy robiliśmy jej zdjęcia, była jeszcze mocno wylękniona. Jej mowa ciała dosadnie ukazywała, ile stresu jest w tym drobnym ciałku i jak bardzo Pati się boi. To suczka, do której trzeba podchodzić ze spokojem i zrozumieniem. Tylko poprzez taki sposób komunikacji możemy do niej dotrzeć. Kiedy bariery zostaną przełamane, Pati zrewanżuje nam się swoim całkowitym oddaniem. Nie sposób jej nie polubić, zwłaszcza kiedy z dużą delikatnością okazuje swoją sympatię dla człowieka. Obecnie Pati jest na etapie zaprzyjaźniania się z koleżankami z boksu. Widać, że nie ma trudności, by funkcjonować w grupie. Bardzo ładnie odnalazła się wśród innych suczek, bawi się z nimi i nie daje się zdominować. Nie ma zapędów, by być prowodyrką, ale także nie jest ostatnia w hierarchii. Obserwując ją teraz widzę uroczą i energiczną psinkę, która bardzo chce być zauważona i doceniona. W jej stosunku do ludzi nic się nie zmieniło, natomiast przybyło jej odrobinkę pewności siebie. Pati po prostu w atmosferze akceptacji rozkwitła i pokazała nam inne, pozytywne strony swojego charakteru. Wiem na pewno, że jeśli trafi do odpowiedniej rodziny jej proces wspaniałej metamorfozy nie zakończy się tylko na tym etapie. Pati czeka z utęsknieniem na swoją szansę.

Shila to młodziutka suczka, która dosłownie od pierwszych chwil poza boksem dała się poznać jako wspaniale wychowana młoda dama. Pięknie podróżuje autem a spacer z nią po mieście był dla mnie wielką przyjemnością. Shila przeszła pozytywnie wszystkie możliwe " miejskie" testy. I pokazała, że jest gotowa na nowe życie i na rodzinę, która doceni jej wspaniały i pozytywny charakter.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group