Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4536
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 27 sierpnia 2016, 8:13
Aktualizacja: Niedziela, 28 sierpnia 2016, 10:46
Autor: Anna Kaczmarczyk/Red
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Misiek i Klops
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Dzisiaj będzie Pierwsze dwa psy, Misiek i Klops, to rodzeństwo. Około 2–3 letnie samce w typie molosów są nierozłączni . Dlatego decyzja, aby rozdzielić ich przy adopcji jest właściwie niewykonalna. No i radosny, przyjacielski Buźka. To kolejne psy, które prezentujemy w ramach naszej akcji „Przygarnij psiaka z Jelonką.com”. Opowiada o nich, jak zawsze, oddana wolontariuszka Anna Kaczmarczyk.

Misiek jest prawdopodobnie młodszym z braci. Większy od Klopsa, o jaśniejszej, biszkoptowej sierści i pięknych brązowych oczach. W pierwszych dniach pobytu w schronisku to on wyglądał na przywódcę tego małego stadka. Znacznie odważniejszy od brata, łatwiej pogodził się z nową sytuacją i szybciej odnalazł się w schroniskowej rzeczywistości. To on pomógł Klopsowi przejść ten ciężki okres i nigdy nie zostawił go samemu sobie. Stał się wtedy jego cieniem, zawsze w pobliżu. Psy nie chciały być osobno nawet przez moment. Razem prowadzono je do gabinetu weterynaryjnego, razem chodzili na spacery, na wybieg. Czasami spięte na jednej smyczy, co nie było dla nich chyba nowością. Doskonale zsynchronizowane, w jednym rytmie podążały by oddać się zabawom. To młode psy, uwielbiające czynnie spędzać czas. Są jednak trochę niepokorne i widać, że potrzebują zdecydowanego właściciela. Bracia są łagodni, mają jednak problemy, by skoncentrować się na zadaniach wyznaczonym im przez człowieka. Trzeba popracować nad ich posłuszeństwem. Jeśli nowy właściciel podejdzie poważnie do tego zadania wychowa dwa wspaniałe i mądre psy, które będą ozdobą każdego domu.

Klops to starszy z braci, ma około 3 lat. Jest wrażliwym psem, który potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowej sytuacji. Na szczęście był przy nim Misiek, który dawał mu zawsze poczucie bezpieczeństwa i był dla niego ostoją. I choć na początku to Klops wydawał się słabszym z braci, to jednak on jest przywódcą duetu. Być może myląca jest tu także powierzchowność Klopsa. Jest mniejszy od młodszego brata, bardziej niepozorny. Jednak to on decyduje praktycznie o wszystkim, często strofuje Miśka, który także wzoruje się na starszym z braci, naśladując jego zachowania. Klops jest zdecydowanie posłuszniejszy co widać, kiedy wykonuje komendy. Faktem jest jednak, że obaj mają w sobie wiele niezależności i uznają decyzje tylko takiego człowieka, którego traktują jak kogoś wyższego w hierarchii. W przeciwnym razie trudno jest zapanować nad ich niesubordynacją. Wynika to z tego, że mają w sobie wiele energii i ciekawości świata. Obaj mają wielki potencjał, a dzięki temu, że są tak zgrani i doskonale się uzupełniają, mogą ofiarować nowej rodzinie podwójną dawkę codziennej radości.

Buźka to niewielki, 8-letni kundelek o gęstej, rudej sierści. Swój przydomek otrzymał od pracowników schroniska a zawdzięcza go swojemu charakterystycznemu, wyrazistemu uśmiechowi. Jego pyszczek praktycznie cały czas wyraża radość, która zwielokrotnia się na widok człowieka. To charakterystyczne zachowanie Buźki mówi wiele o jego charakterze i nastawieniu do świata. To pies, który kierując się pełną akceptacją okazuje także stale swoje wielkie oddanie dla człowieka. Jeśli ma ku temu okazje i przebywa wśród ludzi, to praktycznie nie odstępuje na krok. Posłuszny niezwykle, przybiega na każde zawołanie. Widać po nim, że spełnia się w roli przyjaciela, jest to dla niego zadanie najwyższej rangi. Jego zachowanie jest jednak całkowicie pozbawione jakiejkolwiek formy natręctwa, wprost przeciwnie Buźka wie kiedy zejść na dalszy plan, tak jakby podświadomie rozumiał każdą sytuację. Jest po prostu bardzo mądrym psem o wielkiej dojrzałości. Są to niezwykle cenne zalety, Buźka jest doskonale wychowanym psem, który szybko odnajdzie się w nowej rodzinie. To uroczy kompan na każdy dzień, a jego promienny uśmiech na pewno będzie się udzielał człowiekowi, przy boku którego Buźka będzie sprawował swoją codzienną wartę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
774
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group