Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 3133
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com

Sobota, 20 lutego 2016, 7:59
Aktualizacja: Niedziela, 21 lutego 2016, 8:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przygarnij psiaka z Jelonką.com
Amma
Fot. Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze
Półroczny Baxi, 10–letnia Saba oraz suczka Amma – to trzy kolejne zwierzaki ze Schroniska dla Małych Zwierząt, które szukają domu. Prezentujemy je w ramach akcji „Przygarnij psiaka z Jelonką.com”. Opisy psów tradycyjnie przygotowała wolontariuszka schroniska Anna Kaczmarczyk.

10-letnia Saba to owczarek niemiecki o czarnej, podpalanej ciemnym brązem sierści. Suczka osiągnęła piękny wiek dla psów tej rasy, jednak czas odcisnął już piętno na jej wyglądzie. Jej ciało nie jest takie sprawne, zaczęły się także problemy ze stawami. Chociaż jest to wielka niedogodność, Saba korzysta z każdej chwili, aby cieszyć się życiem. Uwielbia długie spacery, a że pięknie chodzi na smyczy, wędrówki z nią to przyjemność. Jej ulubioną zabawą jest aportowanie. Saba z wielką zaciętością, całkowicie skoncentrowana na celu przynosi każdy rzucony jej patyk. To naprawdę wyjątkowa suczka, pogodna i cierpliwa. Wierzymy mocno, że znajdzie się człowiek, który da jej szansę na pogodną starość.

Amma jest średniej wielkości suczką o brązowej, pręgowanej sierści z jaśniejszymi elementami na łapkach i szyi. Niezwykle łagodna, z wielką uwagą traktuje każdego człowieka. Przyjacielski stosunek do świata to jedna z jej najważniejszych cech. Amma ma dopiero trzy lata i czasami
jeszcze jej energia przeważa nad racjonalnym podejściem do życia. Ważne jednak, że stara się bardzo i zależy jej na akceptacji człowieka. W całym zamieszaniu jakie niekiedy wywołuje przeważa jednak niezłomny fakt, że po prostu wynika to z potrzeby zwrócenia na siebie uwagi. Jest bardzo towarzyska i brakuje jej kontaktów z ludźmi. Amma doskonale sprawdzi się w domu gdzie są już inne psy, potrafi wypracować przyjacielskie relacje z innymi czworonogami. Nie jest jednak uległa, raczej zdaje sobie sprawę, że czasami trzeba ustąpić i nie warto za wszelką cenę stawiać na swoim.

Baxi natomiast to pół roczny szczeniak, który pilnie szuka nowego domu. Zima w schronisku nie jest sprzyjającym okresem dla zwierząt, a maluchy szczególnie dotkliwie odczuwają chłód. Bezbronne, w grupie innych psów w boksie stoją najniżej w hierarchii, najczęściej prezentując postawę uległą. Jednak piękne jest w szczeniakach to, że tak mocno chłoną życie, ciesząc się z każdego, pozytywnego gestu. Dla Baxiego ogromną radością było wyjście na wybieg, gdzie prezentował się do zdjęć. To pierwsza zima w jego życiu, pierwszy śnieg, właściwie wszystko jest pierwsze. On wie, że szczęście może kryć się w każdej chwili, a apetyt na życie ma ogromy. Nauczył się już komendy siad, potrafi chodzić na smyczy. To bardzo sympatyczny i mądry szczeniak, dlatego polecamy go do adopcji i mamy nadzieję, że dzięki Państwu jego los szybko odmieni się na lepsze.

Komentarz autorki:
Wielu ludzi porusza widok psów zamkniętych w boksach schroniska. Na wielu działa również błagalne spojrzenie psiaków w obiektyw aparatu. Decydując się na adopcję, trzeba jednak pamiętać, że czworonogi, szczególnie te, które trafiły do schroniska, wiele przeszły i nie są maskotką, której można się pozbyć, kiedy nam się znudzi. Dlatego tylko świadoma adopcja tych zwierzaków ma sens. Te psiaki potrzebują bowiem miłości oraz troski, ale przede wszystkim nie zasługują na to, by kolejny raz ich ktoś skrzywdził lub porzucił…
Angelika Grzywacz- Dudek

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group