Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 12179
Zalogowanych: 76
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przybywa wiat i latarni

Piątek, 25 grudnia 2015, 8:51
Aktualizacja: 8:53
Autor: UM
Jelenia Góra: Przybywa wiat i latarni
Fot. –
Po remoncie ulicy Łomnickiej na jej pierwszym odcinku pojawiły się nie tylko chodniki, ale też nowe wiaty przystankowe MZK w miejscach, gdzie do tej pory były tylko słupki przystankowe.

– Corocznie doświetlamy co najmniej kilka nowych przejść i w zależności od możliwości stawiamy nowe przystanki. Ten drugi proces opóźniany jest ze względu na działalność wandali – moglibyśmy stawiać takich wiat zdecydowanie więcej, ale pieniądze na to przeznaczane musimy wykorzystywać na remonty i odbudowę zniszczonych przez chuliganów – mówi prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

- W przyszłorocznym budżecie sporą kwotę przeznaczymy na modernizację i przebudowę oświetlenia ulicznego - zarówno budowę całych ciągów lamp, jak i uzupełnienie w niektórych miejscach oświetlenia o 2-3 nowe latarnie. Przy czym „nowe” oznacza nie tylko nowe słupy, ale też najczęściej zmianę rodzaju żarówek na energooszczędne – podkreśla M. Zawiła. - To ważne, bo w Jeleniej Górze ulice oświetlane są przez ponad 8,5 tys. lamp, więc kwota za zużytą energię do tych celów przekracza 3,5 mln złotych – dodaje.

Sonda

Puste kościoły, mniej księży... Niedzielne msze raz w miesiącu?

Oddanych
głosów
1252
Dobry pomysł
51%
To jest niedopuszczalne
32%
Nie mam zdania
17%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Drenaż mózgów – Polska straciła 19 noblistów
Rozmowy Jelonki
Rezonans dla węża domowego już możliwy
 
Aktualności
Skoszono trawę, wyszły śmieci. Wstydliwy widok na popularnej ścieżce rowerowej
 
Aktualności
Wystawa w Stacji Orle "Magiczny Świat Szkła, Przyrody i Minerałów"
 
Aktualności
Techno na Górze Szybowcowej – darmowe bilety
 
Karkonosze
Festyn w Szklarskiej Porębie na 50–lecie GOPR
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group