Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 9008
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przybywa "ozdrowieńców"

Poniedziałek, 11 maja 2020, 14:20
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 13:19
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Przybywa "ozdrowieńców"
Fot. Archiwum Jelonki.com
W sprawach dotyczących epidemii i przebiegu jej na ternie miasta i powiatu informacje są raczej optymistyczne. Raczej, bo odnotowano dwie osoby zakażone wirusem, więc bilans chorych powiększył się nieco do 266 (167 w mieście, 99 – w powiecie), ale inne informacje są już lepsze. Przybyło „ozdrowieńców” i ich liczba sięga niemalże stu – 59 w mieście, 28 – w powiecie, raczej – 98 – informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

Odnotowywany jest gasnący trend osób przebywających na kwarantannie z dyspozycji sanitarnej, obecnie są to 243 osoby, a kolejnych 33 – pod nadzorem sanitarnym. Biorąc pod uwagę, że statystyki z innych regionów Polski nie są już tak dobre możemy być umiarkowanymi optymistami. Tym bardziej, że wszystkie inne informacje towarzyszące też są niezłe.

Pogotowie Ratunkowe nie notowało w trakcie weekendu wyjazdów „covidowych”, szpital pracuje bez większych trudności i nie ma żadnych oddziałów zablokowanych podejrzeniem o skażenie.

Sukcesywnie spływają z samorządów środki na zakup urządzeń, które w przyszłości będą mogły analizować testy wirusowe na miejscu. Zbiórka w obszarze Aglomeracji Jeleniogórskiej, zainicjowana przez przewodniczącego Aglomeracji, Prezydenta Jeleniej Góry okazuje się skuteczną drogą pozyskania środków.

Policja nie odnotowała absencji wśród ponad 600 osób, które – z różnych wskazań przebywają na kwarantannie domowej. Nie zgłasza problemów PSP, przynajmniej w sprawach działań epidemicznych, bo przejawy lekkomyślności w posługiwaniu się ogniem przysparzają rutynowej pracy.

Lekko ożywa ruch na granicy – w trakcie ostatniego weekendu przekroczyło przejście w Jakuszycach łącznie 69 Polaków, 22 obcokrajowców, co dawno nie miało miejsca. Wprawdzie, gdyby porównać to z danymi roku ubiegłego w tym samym okresie, to dzieli je przepaść i dla turystyki te dane oznaczają, iż wszyscy mogliby się zmieścić w 2 autokarach i jeszcze zostałoby sporo wolnych miejsc, ale w porównaniu do „długiego weekendu majowego” to i tak znaczny postęp. Granicę przejechało 61 pojazdów, na kwarantannę skierowano tylko 3 osoby.

GOPR odnotowuje nowe zjawisko – ruch turystyczny pieszy i rowerowy powraca powoli do normy przedwakacyjnej, na trasach dzieje się sporo, poszkodowanych pieszych i rowerzystów trzeba transportować do szpitali. O ile ludzie starają się nie zbierać w większych grupach, dochowując zapisów ograniczeń, to penetrują teraz miejsca trudnodostępne, do których w minionych latach nie zaglądali, więc ta eksploracja jest na tyle kłopotliwa dla ratowników, że ich „klienci” są trudniejsi do odnalezienia.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group