Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8545
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przy ul. Głowackiego równiej i jaśniej

Środa, 10 czerwca 2009, 13:50
Aktualizacja: 15:46
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przy ul. Głowackiego równiej i jaśniej
Fot. TEJO
Trwa remont „przelotowego” traktu będącego komunikacyjną alternatywą dla zmotoryzowanych jadących w stronę Karpacza, a chcących ominąć zatłoczone centrum.

O początkach prac modernizacyjnych przy ul. Głowackiego już informowaliśmy. Na razie wymieniane są tylko chodniki. Wysokość nowego krawężnika sugeruje, na starą nawierzchnię ulicy będzie wylana nowa warstwa asfaltu. - Będzie ona podwójna i krawężniki nie będą stanowiły bariery - mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Dobrą wiadomością dla mieszkańców sąsiedztwa jest fakt, że pracom drogowym towarzyszy kompleksowa wymiana instalacji elektrycznej oraz montaż nowych latarni. Stare pochodzą z początku lat 80. XX wieku, a ich sprawność pozostawia wiele do życzenia.

Póki co zarówno piesi jak i kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Ulicą Głowackiego trzeba jeździć wyjątkowo ostrożnie: obowiązuje ograniczenie do 30 km. na godzinę. Prace mają się zakończyć w sierpniu, ale nie jest wykluczone, że drogowcy uporają się z remontem już pod koniec lipca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
474
Tak
28%
Nie
65%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group