Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 6456
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przy Pijawniku znów koczują bezdomni

Sobota, 3 sierpnia 2013, 7:41
Aktualizacja: Niedziela, 4 sierpnia 2013, 8:14
Autor: Mea
Jelenia Góra: Przy Pijawniku znów koczują bezdomni
Fot. Mea
Łóżko z zadaszeniem, materace, dywany, kołdry, stolik z serwetką, miś zawieszony na płocie dla ozdoby, duże lustro, a nawet pozłacany zegar – to część wyposażenia koczowiska bezdomnych, które znów powstało między potokiem Pijawnik, a ogródkami przy ul. Słowackiego w Jeleniej Górze.
– Z takim sąsiedztwem nie da się żyć – alarmuje Czytelnik, który mieszka w okolicy.

W kwietniu opisywaliśmy na łamach naszego portalu bałagan panujący na tym skwerze zieleni. Problem zgłosił nam okoliczny mieszkaniec, który znów do nas napisał. - Niestety sytuacja od tamtego czasu tylko się pogorszyła, a sąsiedztwo z koczowiskiem bezdomnych staje się bardzo trudne do zniesienia. Mimo, że w ubiegłym roku koczowisko zostało uprzątnięte przez miejskie służby, to znów powstało osiedle bezdomnych i teren zabawowy dla pijącej młodzieży – alarmuje Czytelnik.

- Okoliczni mieszkańcy muszą znosić widok częstych libacji alkoholowych, krzyki do rana, codzienne palenie ognisk ze śmieci m.in. plastików, z których płomienie w każdej chwili mogą przedostać się na ogródki działkowe oraz, z których dym bardzo śmierdzi i jest wręcz trujący. Ponadto unosi się smród fekaliów, gdyż imprezowicze i bezdomni robią sobie toaletę pod płotami posesji przy ul. Słowackiego. Kilka dni temu ktoś przyniósł tam nawet sedes – dodał.

- Prosiłem telefonicznie o interwencję Straż Miejską w Jeleniej Górze, jednak funkcjonariusze ograniczyli się jedynie do spaceru po ładniejszej części parku przy alei Wojska Polskiego nie docierając nawet do miejsca, gdzie odbywała się impreza z ogniskiem – podkreślał czytelnik.

Straż Miejska w Jeleniej Górze podjęła interwencję w tej sprawie. – Patrol sprawdził ten teren. Jednak funkcjonariusze nie zastali nikogo na miejscu. Dlatego ponownie udadzą się w to miejsce w godzinach wieczornych, by wylegitymować osoby przebywające w obozie. Sprawa została zgłoszona również do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Jeśli bezdomni sami nie uprzątną tego terenu, WGKiOŚ zleci w przyszłym tygodniu uprzątnięcie koczowiska oraz okolicznego terenu. Akcja odbędzie się w asyście strażników miejskich, którzy dopilnują, by przebiegła spokojnie – poinformował Rafał Koko, dyżurny Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

- Bezdomni zostaną poinformowani o planowanej akcji sprzątania oraz o tym, że mogą skorzystać z pomocy Domu Brata Alebrta, a jeśli będzie taka konieczność zostanie im również udzielona pomoc medyczna – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (67)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group