Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3684
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przy PCK suchą stopą

Sobota, 13 lutego 2010, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przy PCK suchą stopą
Fot. TEJO
Około 60 – 70 miejsc parkingowych powstanie przy cieplickim kościele wspólnymi siłami miasta i Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Miłosierdzia. Parafia przygotuje teren, a urząd miasta kwotą 124 tys. zł sfinansuje położenie kostki brukowej. Rozstrzygnięto przetarg na wykonawcę tych prac.

Nowy parking pojawi się przy kościele między ulicą PCK a Wróblewskiego na parafialnym terenie o powierzchni dwa tysiące metrów kwadratowych.
– Jest to wspólna inwestycja Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Miłosiernej z siedzibą przy ulicy PCK reprezentowaną przez ks. prałata Józefa Steca oraz miastem Jeleniej Góra – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Parafia, która wnioskowała o dofinansowanie tej inwestycji i włączenie się w nią miasta jest bardzo aktywna. Organizuje tam różnego typu sympozja, spotkania i imprezy. Z parkingu skorzystają też okoliczni wierni i przyjezdni, którzy będą mogli zaparkować przy kościele by uczestniczyć w nabożeństwach i skorzystać z bardzo atrakcyjnej okolicy

Cały teren z jego utwardzeniem, podbudową i położeniem krawężników przygotuje parafia. Do zadań miasta będzie należało położenie betonowej kostki. Przetarg na położenie kostki wygrało Kamiennogórskie Przedsiębiorstwo Realizacji Inwestycji, spółka cywilna, którego oferta opiewała na kwotę 124 tys. zł. Prace rozpoczną się tuż po zejściu śniegów, a zakończą się w połowie roku.

– Po trzech latach doczekamy się utwardzenia tego terenu, gdzie dotychczas było błoto i zwykła ziemia. Cieszymy się, że w tym temacie został zrobiony już pierwszy krok i teraz przystąpimy do realizacji – mówi ks. Józef Stec.
Inwestycję w pięćdziesięciu procentach sfinansuje miasto, drugie pięćdziesiąt dołoży parafia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group