Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 5341
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przy MOPS–ie wydają żywność potrzebującym

Piątek, 13 października 2017, 7:17
Aktualizacja: Sobota, 21 października 2017, 6:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przy MOPS–ie wydają żywność potrzebującym
Fot. Przemek Kaczałko
Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta rozpoczęło wydawanie artykułów żywnościowych dla osób potrzebujących z Jeleniej Góry i okolic. Z uwagi na zmianę kryterium dochodowego zainteresowanie znacznie wzrosło.

Miasto nie ponosi z tego tytułu kosztów. W programie uczestniczą: Federacja Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polski Komitet Pomocy Społecznej oraz Polski Czerwony Krzyż, które dystrybuują produkty poprzez organizacje w terenie. Aktualnie wydawaniem paczek w naszym mieście zajmują się dwie organizacje: Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Europejska Fundacja Ludzi Dobrej Woli „Serdeczna Pomoc”. W paczkach dla potrzebujących znajdują się m.in.: kasza, ryż, makaron, cukier, dżemy, konserwy czy mleko.

To bardzo chwalebna inicjatywa. Potrzebujących niestety jest wielu – ocenił Piotr Paczóski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Każda osoba, która spełnia kryterium dochodowe w wysokości do 200 procent dla osoby samotnej lub w rodzinie (nie przekracza 1268 zł lub 1028 zł) może się zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po skierowanie, aby przynajmniej raz w miesiącu otrzymać dary – powiedział Wojciech Łabun, dyrektor MOPS w Jeleniej Górze. W 2014 roku MOPS roku MOPS wydał ok. 700 skierowań, w 2015 r. 1000, a w 2016 r. ponad 1100 skierowań, dzięki którym objęto niemal 2000 osób pomocą w formie paczek, które wydawane są raz na miesiąc. - W ostatnim okresie wzrosło kryterium dochodowe ze 150 do 200 procent – tłumaczył wzrost liczby odbiorców darów, dyrektor Łabun.

Beneficjenci programu przyznają, że to bardzo ważne wsparcie dla nich. - Taka pomoc jest bardzo potrzebna biednym ludziom – przyznała pani Halina, która ma dwoje wnucząt, jest podwójną wdową i mieszka z córką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1075
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group