Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 7678
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przeżyli z sobą co najmniej pół wieku

Piątek, 2 lipca 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Przeżyli z sobą co najmniej pół wieku
Fot. TEJO
Samego zdrowia, szczęścia i wiele radosnych chwil życzył wczoraj prezydent M Marek Obrębalski dziewięciu parom, które w ratuszu otrzymały medal za długoletnie pożycie małżeńskie.

Honorowe odznaczenie przyznał pełniący obowiązki prezydent RP Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu. Wyróżnieni pojawili się wraz z bliskimi i przyjaciółmi o godz. 11 w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Tu w bardzo uroczystej oprawie nastąpiła dekoracja. Wszystkich przywitał kierownik USC Janusz Milewski. Prezydent Marek Obrębalski przypiął do piersi każdego z małżonków okolicznościowy medal. Otrzymują go pary, które przeżyły razem pięćdziesiąt lat i więcej.

– Przeżyliście ze sobą wiele, zarówno radości, jak i smutków, bo takie jest życie. Składam Państwu serdeczne gratulacje z racji tak zacnego jubileuszu – mówił prezydent Obrębalski do małżonków. – Życzę państwu samego zdrowia i nieskończenie wiele szczęśliwych chwil, które są jeszcze przed wami – dodał. Wtrącił też, że sam w lipcu obchodzi 30. rocznicę ślubu, ale do stażu małżeńskiego uhonorowanych medalami jeszcze mu daleko.

Jaka jest recepta na pół wieku (i więcej) razem? – Przede wszystkim uśmiech i zgoda na co dzień. A także wyrozumiałość i tolerancja – wymieniają państwo Urszula i Edmund Błaszczykowie, jedni z uhonorowanych. – Potrzebna jest też aktywność i praca, żeby za dużo nie siedzieć w domu – dodaje z uśmiechem pan Edmund.

Po ceremonii uhonorowani spotkali się z prezydentem już mniej oficjalnie pijąc symboliczną lampkę szampana. Nie zabrakło rozmów i wspomnień. Okazało się, że wśród zebranych znaleźli się znajomi szefa miasta. – Razem bawiliśmy się na weselu, przy ulicy Fortecznej, jak jeszcze były tam domy – mówił jeden z przybyłych. – Tak, pamiętam Forteczną – odpowiedział Marek Obrębalski. – Jestem na „ty” z prezydentem – promieniał potem ze szczęścia rozmówca.

Wszystkim nagrodzonym parom Jelonka.com serdecznie gratuluje!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
519
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group