Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2748
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przeżyli z sobą co najmniej pół wieku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 lipca 2010, 8:27
Aktualizacja: 8:29
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Samego zdrowia, szczęścia i wiele radosnych chwil życzył wczoraj prezydent M Marek Obrębalski dziewięciu parom, które w ratuszu otrzymały medal za długoletnie pożycie małżeńskie.

Honorowe odznaczenie przyznał pełniący obowiązki prezydent RP Bronisław Komorowski, marszałek Sejmu. Wyróżnieni pojawili się wraz z bliskimi i przyjaciółmi o godz. 11 w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego. Tu w bardzo uroczystej oprawie nastąpiła dekoracja. Wszystkich przywitał kierownik USC Janusz Milewski. Prezydent Marek Obrębalski przypiął do piersi każdego z małżonków okolicznościowy medal. Otrzymują go pary, które przeżyły razem pięćdziesiąt lat i więcej.

– Przeżyliście ze sobą wiele, zarówno radości, jak i smutków, bo takie jest życie. Składam Państwu serdeczne gratulacje z racji tak zacnego jubileuszu – mówił prezydent Obrębalski do małżonków. – Życzę państwu samego zdrowia i nieskończenie wiele szczęśliwych chwil, które są jeszcze przed wami – dodał. Wtrącił też, że sam w lipcu obchodzi 30. rocznicę ślubu, ale do stażu małżeńskiego uhonorowanych medalami jeszcze mu daleko.

Jaka jest recepta na pół wieku (i więcej) razem? – Przede wszystkim uśmiech i zgoda na co dzień. A także wyrozumiałość i tolerancja – wymieniają państwo Urszula i Edmund Błaszczykowie, jedni z uhonorowanych. – Potrzebna jest też aktywność i praca, żeby za dużo nie siedzieć w domu – dodaje z uśmiechem pan Edmund.

Po ceremonii uhonorowani spotkali się z prezydentem już mniej oficjalnie pijąc symboliczną lampkę szampana. Nie zabrakło rozmów i wspomnień. Okazało się, że wśród zebranych znaleźli się znajomi szefa miasta. – Razem bawiliśmy się na weselu, przy ulicy Fortecznej, jak jeszcze były tam domy – mówił jeden z przybyłych. – Tak, pamiętam Forteczną – odpowiedział Marek Obrębalski. – Jestem na „ty” z prezydentem – promieniał potem ze szczęścia rozmówca.

Wszystkim nagrodzonym parom Jelonka.com serdecznie gratuluje!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~gadka-szatka 2-07-2010 9:21
moi rodzice tez przezyli juz 50-lat i dlaczego nie zostali odznaczeni,czyzby tylko wybrancy wlodarzy jeleniogorskich?,norma- wszystko bez zmian, po staremu
~ols 2-07-2010 9:26
Dokładnie. Moi dziadkowie też obchodzili w marcu 50 rocznice ślubu i nikt z medalem się nie pojawił, ani z gratulacjami.
~ed 2-07-2010 9:49
moi dziadkowie w grudniu będą obchodzić 60 rocznicę ślubu, no ale na żadne uściski prezydenta nie liczą, bo to skromni ludzie, dla któych sam fakt takiego "stażu" jest nagrodą i wyróżnieniem, a nie jakieś odznaczenia w toku kampanii.
~ 2-07-2010 12:32
do ols,moi kochani tescie w kwietniu mieli 53 rocznice,slub brali w JG,i tez zostali osrani jak wiele par widocznie za wysokie progi dla porzadnych skromnych ludzi bez ukladow
~potomek 2-07-2010 13:38
Pretensje możecie mieć tylko do siebie, że nie zgłosiliście swoich bliskich do odznaczenia. Niestety trudno jest odnaleźć żyjących jubilatów szukając w ewidencji, bo wielu jest przyjezdnych i wielu wyjechało. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby to zrobić teraz. Taka uroczystość jest organizowana dla jubilatów, którzy obchodzili 50-tą rocznicę i więcej. Odznaczenie to nie przynosi żadnych profitów, ale jest miłe dla jubilatów. Może warto żebyście zadbali o swoich bliskich. Zgłoście ich w Ur
~potomek 2-07-2010 13:51
c.d. Zgłoście ich w Urzędzie Stanu Cywilnego zamiast narzekać. Pozdrawiam
~DINO 2-07-2010 18:16
Ale kiełbasa a raczej kaszanka wyborcza az zgaga sama się wstydzi piec praktycznie co mieśiąsc ktoś ma taką zacną rocznice pożycia małżeńskiego i jakoś bez żadnej pompy a tu prosze trzeba dobrze wyliczyc żeby taka rocznica wypadła przed wyborami to i na jakieś prezenty można liczyc PO staremu PO staremu dobrze że trawy na zielono nie każą malowac
~kmam 2-07-2010 23:07
Jaka jest recepta na pół wieku (i więcej) razem? ...... Nie mieć nic do czynienia ze służbą zdrowia. Jedyną zasługą tych par było to, że dożyli.... a nie .... jak dożyli :) Wspaniałe pary nigdy nie zostały uhonorowane tylko dlatego, że wcześniej kostucha zapukała do ich domów :(
~potomek 3-07-2010 22:07
Do DINO. Uważasz, że to kiełbasa wyborcza PO? Na pewno nie dla tych jubilatów. Oni i tak na PIS pójdą głosować. Uroczystość taka odbyła się nie pierwszy raz. Odbywają się one już od wielu lat i pewnie będą się odbywać. Do kmam. Uważasz, że te uhonorowane pary nie są wspaniałe? Czyżby dlatego, że kostucha jeszcze nie zapukała do ich domów? I Zapewniam cię, że to nie ich wina i nie było ich jedyną zasługą, że dożyli. Zasług to oni mają dużo, tylko nie wszyscy o nich wiedzą.
~ 19-08-2010 9:49
Popatrzcie jak to wygląda w Jeżowie. http://www.jezowsudecki.pl/aktualnosci_2010_01-05a.htm

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group