Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6381
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Przeżyli razem 70 lat

Piątek, 5 kwietnia 2019, 6:04
Aktualizacja: Wtorek, 9 kwietnia 2019, 7:09
Autor: WAC
Mysłakowice: Przeżyli razem 70 lat
Fot. WAC
Swoje kamienne gody, czyli 70 – lecie zawarcia związku małżeńskiego obchodzili wczoraj (4.04) w Urzędzie Gminy w Mysłakowicach Janina i Stanisław Zieleń.

Wraz z najbliższymi dostojnym jubilatom życzenia stu lat życia oraz dotrwania do dębowych godów, czyli 80 – lecia pożycia małżeńskiego składali wójt gminy Michał Orman, przewodniczący Rady Powiatu Jeleniogórskiego Eugeniusz Kleśta oraz sołtys Mysłakowic Krystyna Śliwka.

Listy gratulacyjne dostojnym jubilatom nadesłali też posłanka Zofia Czernow oraz senator Krzysztof Mróz. Jak podkreślano, jest to pierwsze małżeństwo w gminie Mysłakowice, które doczekało do kamiennych godów. Pani Janina w tym roku obchodzi 90. urodziny, zaś pan Stanisław kończy 94 lata. Małżonkowie doczekali się trojga dzieci, pięciorga wnucząt i pięciorga prawnucząt

Rodzice poznali się w Chełmsku Śląskim, a sakramentalne tak powiedzieli sobie 31 marca 1949 roku w urzędzie w Lubawce – mówi syn dostojnych jubilatów Lech Zieleń. - Wcześniej zawarli tez ślub kościelny. Mama od momentu, gdy przyjechali do Mysłakowic w 1956 roku pracowała w Zakładach Lniarskich „Orzeł”. Tata był kierowcą w PKS – ie osobowym. Nadal bardzo ciągnie go do kółka i jeszcze w tym roku prowadził samochód. Rodzice nadal są bardzo szczęśliwi, bo są razem.

Sami jubilaci pytani o receptę na tak długowieczny i udany związek odpowiadają skromnie:

Nie ma takiej recepty. Trzeba po prostu się szanować i kochać.

Twoja reakcja na artykuł?

76
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
0
0%
Złości
5
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group