Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 5875
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przez wiedzę do bezpieczeństwa

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 30 kwietnia 2009, 12:48
Aktualizacja: 21:08
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jak bezpiecznie zachowywać się na drodze i umiejętnie jeździć na rowerze, aby uniknąć zagrożeń? Udowodnienie wiedzy w tym zakresie było głównym zadaniem Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w piątek w Zespole Szkół Technicznych „Mechanik”.

Około sześćdziesięciu reprezentantów szkół podstawowych i gimnazjów z miasta i powiatu jeleniogórskiego stanęło dziś na starcie zawodów. – Tradycyjnie już spotykamy się w Mechaniku – wyjaśnia podinsp. Maciej Dyjach, naczelnik wydziału ruchu drogowego jeleniogórskiej policji. Od pewnego czasu w turnieju nie ma możliwości sprawdzenia się w jeździe samochodem. Jeszcze kilka lat temu służył do tego specjalnie przystosowany fiat 126.

Pierwszym zadaniem uczniów był test teoretyczny przygotowany osobno dla szkół podstawowych i gimnazjów. Starsi oraz młodsi musieli wykazać się znajomością nie tylko przepisów i znaków drogowych, lecz także wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na rozwiązanie mieli pół godziny – mówi Danuta Razmysłowicz z wydziału prewencji policji.

Sporo emocji było na szkolnym boisku, gdzie na uczestników zmagań czekał rowerowy tor przeszkód i policjanci, którzy surowo oceniali przejazd każdego z zawodników. Jak można było zauważyć, młodzi ludzie nie mieli żadnych problemów z jazdą na jednośladzie. Spojrzenia wielu były też skierowane na policyjne cacko: motocykl BMW, który od kilku tygodni jest w taborze policji jeleniogórskiej.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Eliminacje przeprowadzone zostaną na etapie szkolnym, powiatowym, strefowym, wojewódzkim i zakończone zostaną finałem ogólnopolskim – poinformowali policjanci. Cel zmagań jest jeden: działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie zasad i przepisów wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze zarówno pieszych, jak i kierujących.

Wyniki turnieju podamy w późniejszych doniesieniach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Uczestniczka 30-04-2009 19:27
Nie było łatwo bo w tym uczestniczyłam.Testy dosyć proste gorzej z jazdą ;/
~ 1-05-2009 1:51
Gdybyście nie mieli kaca,byłoby łatwiej:))
~ciekawski 2-05-2009 8:27
Czekamy na wyniki turnieju ,które obiecaliście podać,cytuję: Wyniki turnieju podamy w późniejszych doniesieniach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group