Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3832
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przez trudy do Castoramy

Czwartek, 25 czerwca 2009, 16:31
Aktualizacja: Piątek, 26 czerwca 2009, 7:29
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przez trudy do Castoramy
Początkowa faza prac przy budowie marketu. Jak to miejsce będzie wyglądało za kilka miesięcy? Skrzyżowanie, które zostanie przebudowane, na małym zdjęciu.
Fot. TEJO
Spore utrudnienia czekają na kierowców na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jana Pawła II. Już trwają prace projektowe związane z przebudową tego punktu. Zacznie się ona po wakacjach, a skończy – późną jesienią, aby ułatwić dojazd do powstającej właśnie Castoramy.

Plac budowy nowego marketu, który miesiąc temu został ogrodzony, z każdym dniem zmienia swój wizerunek. W miejscu, gdzie jeszcze do niedawna było klepisko, pojawiają się pierwsze instalacje. A inwestor zapewnia, że pierwsi klienci zrobią zakupy w nowiutkiej Castoramie grudniu.

W lipcu natomiast zakończą się prace projektowe dotyczące skrzyżowania, do którego przebudowy zobowiązała się firma stawiająca market. Wtedy Castorama będzie mogła wystąpić o wydanie zezwolenia na budowę. I choć procedura wydania tego zezwolenia trwa około dwóch miesięcy, inwestorzy są dobrej myśli i zapowiadają, że zdążą z przebudową skrzyżowania przed otwarciem sklepu.

W planach jest dobudowa kilku pasów ruchu, w tym pas wyłączenia, budowa wyjazdu z Castoramy na przeciwko wylotu z Tesco, przebudowa sygnalizacji świetlnej i skoordynowanie jej ze światłami na skrzyżowaniu głównym oraz przebudowa sieci gazowych, wodno – kanalizacyjnych i deszczowych. Jak mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Castorama zobowiązała się pokryć koszty tej przebudowy do 2,5 mln złotych i w tych kosztach ta inwestycja powinna się zmieścić.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów zamierza tak zorganizować prace, aby nie zamykać tego węzła drogowego, więc utrudnień na pewno nie zabraknie. Na pocieszenie projektanci zapewniają, że po przebudowie skrzyżowanie będzie bardziej drożne i korki znikną. Czy tak będzie? Zobaczymy za kilka miesięcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group