Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 10393
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

SZKLARSKA PORĘBA: Przez rutynę do wypadku

Środa, 26 maja 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Autor: Karolina
SZKLARSKA PORĘBA: Przez rutynę do wypadku
Fot. Karolina
Robotnik pracujący przy budowie zjeżdżalni grawitacyjnej spadł z wysokości kilku metrów. Doznał poważnego urazu kręgosłupa. Powstające urządzenie jest jednym z elementów Rodzinnego Parku Rozrywki Esplanada w Szklarskiej Porębie. Przyczyną zdarzenia była rutyna i nieprzestrzeganie przepisów BHP.

Poszkodowany jest doświadczonym monterem przy budowie tego typu zjeżdżalni, a mimo to spadł z kilkumetrowego słupa. Pierwszej pomocy robotnikowi udzielili pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej, znajdującej się w sąsiedztwie miejsca, gdzie zdarzył się wypadek. Z podejrzeniem poważnego urazu kręgosłupa 33-letni mężczyzna trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Na miejsce zdarzenia przyjechał inspektor Powiatowej Inspekcji Pracy oraz funkcjonariusze Policji. Ustalono, iż robotnik wykonywał swoje obowiązki bez pasów zabezpieczających, które przytrzymały by go w czasie upadku.

Tym razem okazało się, że rutyna i brak przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa doprowadziły do tak nieszczęśliwego wypadku. Monter był pracownikiem jednej z firm podwykonawczych, która ponosi odpowiedzialność za to zdarzenie. Zleceniodawca budowy urządzenia, czyli inwestor przeprowadził już z podwykonawcą rozmowę wyjaśniającą. Inspekcja pracy nie wstrzymała dalszej budowy zjeżdżalni grawitacyjnej. Prace były kontynuowane jeszcze tego samego dnia. Deszczowa pogoda spowodowała opóźnienie w stosunku do harmonogramu prac, ale inwestor zapewnia, że urządzenie zostanie oddane do użytku w tym roku.

Tor zjeżdżalni będzie umieszczony na maksymalnej wysokości 5 metrów. Wjazd sanek zaplanowano na tzw. ślimaka, który wraz z mostkami zostanie wybudowany na fundamentach. Pozostałe elementy będą umocowane na prawie metrowych gwoździach. Postęp prac przy budowie zjeżdżalni jest coraz bardziej widoczny, szczególnie od strony ul. Jedności Narodowej. W tym pośpiechu nie można jednak zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może doprowadzić do kolejnych nieszczęśliwych wypadków zarówno pracowników firmy podwykonawczej, jak i przechodzących obok miejsca budowy osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
454
Tak
66%
Nie
18%
Było blisko...
17%
 
Głos ulicy
Jednym wystarczyłoby 5, a innym 10 mało
 
Miej świadomość
Diuna 2 – czy warto zobaczyć?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
112
Motory ruszyły na drogi
 
Aktualności
Szkolenie przy Kruszwickiej
 
Aktualności
Biegali ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych
 
Piłka nożna
Skrót VIDEO z meczu Karkonoszy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group