Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8076
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przez pośpiech potrącił kobietę

Poniedziałek, 6 września 2010, 15:14
Aktualizacja: Wtorek, 7 września 2010, 7:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Przez pośpiech potrącił kobietę
Fot. Angela
Około 60 – letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierujący z Kowar próbował przecisnąć się volkswagenem transporterem obok samochodów, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Mężczyzna wjechał na pasy i potrącił kobietę. Poszkodowana została odwieziona do szpitala na badania. Jej stan nie jest znany.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 14.30 przy ulicy Mostowej w Jeleniej Górze. Nieświadoma zagrożenia starsza kobieta została potrącona na środku pasów.

- Kiedy przed przejściem dla pieszych zatrzymały się zarówno pojazdy jadące od ulicy Mostowej, jak i od Podwala, na pasy weszła piesza. Poszkodowana przeszła przez jeden pas ruchu, minęła pojazd, który zatrzymał się od strony ulicy Grunwaldzkiej i została potrącona przez 22 – letniego kierowcę czerwonego volkswagena transportera, który próbował przecisnąć się obok stojącego samochodu. Kierowca nie zauważył pieszej i wjechał bezpośrednio w poszkodowaną – mówi sierżant sztabowy Marcin Włoszczyński z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Piesza trafiła do szpitala. Jeśli obrażenia kobiety okażą się niegroźne sprawca zostanie ukarany mandatem i punktami karnymi. W przeciwnym razie sprawa trafi do sądu, gdzie kierowcę czekają poważniejsze konsekwencje. Badanie wykazało, że sprawca potrącenia był trzeźwy.

Policja kolejny raz apeluje do kierujących by przed przejściami dla pieszych zachowali wyjątkową czujność i ostrożność. Przypominają, że przez pośpiech i brak rozwagi bardzo łatwo popełnić błąd, który może kogoś kosztować życie lub zdrowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group