Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 5475
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Przewrót w radzie powiatu, Jerzy Pokój odwołany!

Piątek, 27 listopada 2015, 17:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 listopada 2015, 14:26
Autor: Przemek Kaczałko
Powiat: Przewrót w radzie powiatu, Jerzy Pokój odwołany!
Fot. Archiwum Jelonki.com
Dzisiejsza (27.11) sesja Rady Powiatu Jeleniogórskiego była momentem przełomowym w krótkiej jak dotąd kadencji. Dotychczasowy przewodniczący Jerzy Pokój został odwołany z funkcji, a jego miejsce zajął radny PiS–u Eugeniusz Kleśta.

Od początku kadencji koalicję tworzyli politycy Platformy Obywatelskiej, Razem dla Regionu i Polskiego Stronnictwa Ludowego i nie zmieniło tego nawet usunięcie Jerzego Pokoja z partii Ewy Kopacz. Z czasem w kuluarach mówiło się o rozmowach mających na celu przejęcie władzy w starostwie z udziałem Prawa i Sprawiedliwości.

Moment przełomowy nastąpił na dzisiejszej sesji. Bez formalnego rozpadu poprzedniego przymierza, radni PiS głosami z PSL i klubem Razem dla Regionu odwołali dotychczasowego przewodniczącego (11 głosów za, na 18 głosujących) i powołali na to stanowisko Eugeniusza Kleśtę z Prawa i Sprawiedliwości. Najprawdpodobniej dojdzie też do odwołania starosty Anny Konieczyńskiej (PO).

- Koalicja PSL, RdR i PO przestała istnieć, zawiązali bez naszej wiedzy nową koalicję i tyle – powiedział Jerzy Pokój, który nie ukrywa żalu do niedawnego koalicjanta. - Zawsze jest tak, że zawiera się koalicję na jakiś okres czasu. Wydawało mi się, że zawiązaliśmy ją na cztery lata, a okazało się, że przestała istnieć – zrobili nową, uzyskali większość, takie są prawa demokracji – powiedział nam Jerzy Pokój.

Czytaj również

Komentarze (87) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group