Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2049
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przewrót w radzie odroczony?

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 14:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Przed ostatnią sesją rady miejskiej (21.04) w kuluarach mówiło się o zamiarze wprowadzenia do porządku obrad wniosku o odwołanie przewodniczącego Leszka Wrotniewskiego, co sugerowałoby przejęcie władzy przez zwolenników prezydenta Marcina Zawiły. Planowany przewrót nie doszedł do skutku, co nie znaczy, że wkrótce nie będziemy świadkami przetasowań politycznych.

Spekulacje potwierdza szef Klubu PO. - Dotarły do mnie informacje, które wymagają potwierdzenia, że prowadzone są poza Radą Miejską pozakulisowe rozmowy z radnymi w celu dokonania daleko idących zmian m.in. odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej i jednego z wiceprzewodniczących oraz szefów komisji stałych, np. Komisji Rewizyjnej, która zajmuje się nieprawidłowościami w miejskich inwestycjach – oświadczył Piotr Miedziński.

Ostatecznie, na sesji nie zgłoszono propozycji poszerzenia porządku obrad o wniosek ws. odwołania przewodniczącego Leszka Wrotniewskiego, ale nie wykluczone, że wkrótce to nastąpi. Rafał Szymański nie wyklucza, że to on popsuł plany „rewolucjonistów”, bowiem miał być tego dnia nieobecny. - Niestety mój urlop uległ zawieszeniu ze względu na problemy z biurem podróży i wygląda na to, że jeden głos radnego zmienił plany – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości.

– Mam nadzieję nie tyle na zmiany klubowe czy tworzenie się nowych klubów, co na faktyczną, merytoryczną współpracę wewnątrzklubową i z innymi klubami – mówił radny Piotr Iwaniec. – Jeśli jednak takiej współpracy nie będzie i nie każdy będzie równorzędnym partnerem w dyskusji w klubie, trudno powiedzieć, jakie ewentualności będę rozważał w przyszłości – nie ukrywał szef Komisji ds. Młodzieży. – Najważniejsze, by być jak najdalej od politycznych rozgrywek. Startowanie z listy to jedno, a partyjniactwo to drugie i niech ono trzyma się z dala od naszego podwórka. Uważam, ze miasto Jelenia Góra zasługuje na zmiany i nową jakość. Gdyby miały dokonać się jakieś personalne roszady i wybór padłby na osoby politycznie niezrzeszone, sądzę, że byłoby to korzystne dla miasta bo potrzebujemy ludzi niezależnych. Choć dotychczasowej pracy przewodniczącego Wrotniewskiego wcale nie oceniam negatywnie – dodał.

Z kolei szef klubu PO nie ukrywa opinii, że za rozgrywkami politycznymi może stać Marcin Zawiła. - Kto jest inspiratorem tych działań, które odbieram jako próbę wpłynięcia na Radę Miejską? Wiem, że ostatnio często radni w różnych konstelacjach byli zapraszani na spotkania z prezydentem, na których dyskutowano o kwestiach personalnych w Radzie, dziwi mnie to bo Rada nie zajmuje się polityką personalną w ratuszu i nie mówimy prezydentowi kto ma być naczelnikiem, dyrektorem, itd. i nie wiem, z jakich powodów takie zainteresowanie prezydenta naszymi wewnętrznymi sprawami. Mam nadzieję, że nie jest to nowy, zły zwyczaj ingerowania w niezależność radnych, wybranych w wyborach przez mieszkańców – stwierdził P. Miedziński.

Jak zatem klub PO ma zamiar utrzymać większość w radzie? -Wierzę, że większość
radnych nie akceptuje takich metod. Jeśli tylko dostaniemy twarde dowody, że ktoś posuwał się do zastraszania, czy też korupcji politycznej natychmiast zareagujemy i poinformujemy właściwe organa – powiedział przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

Obserwując pana prezydenta od początku tej kadencji i w poprzedniej, mam wrażenie, że chce rządzić samodzielnie – to jest ze szkodą dla miasta i przede wszystkim ze szkodą dla mieszkańców – ocenił Rafał Szymański. Moim zdaniem, największy klub w radzie powinien mieć przewodniczącego. Pan Leszek Wrotniewski jest bardzo dobrym przewodniczącym, prowadzi obrady nie faworyzując żadnej ze stron – stwierdził radny PiS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz

~aa 23-04-2015 8:26
Pan Wrotniewski bardzo dobrze sprawuje swoja funkcje. A Ci co chcą go odwołać niech nie kłamią że robią to ze względu na dobro mieszkańców. Doskonale wiadomo o co chodzi- o to by w końcu p. Zawiła miał większość w radzie i zaczął robić wszystko ma co ma ochotę. Drodzy państwo, którzy chcecie zdradzić swoja macierzysta partie- czy naprawde warto?
~Święty Piotr. 23-04-2015 8:45
Panie Piotrze, jak chce być Pan jak najdalej od politycznych rozgrywek,to po co kolaborujecie z Prezydentem.Udział w tym bierze również pani Bożena, która ma zastąpić Pana Wrotniewskiego, a Pan Sikora jako trzeci ma dołączyć do klubu Prezydentów.Nie wiemy tylko za ile się chcecie sprzedać? Na miejscu Miedzińskiego wywalił bym Was na zbity p........ Tak ma wyglądać "Dobro Mieszkańców" w Waszym wydaniu ?
~czwarte j. 23-04-2015 8:47
problem w tym,że Zawiła bardzo mało robi aby polepszyć życie mieszkańców a od mieszania herbaty łyżeczką bez cukru herbata słodsza nie będzie.Zaś gdy doprowadzi do rozbicia klubu PO powinien ponieść konsekwencje.
~ 23-04-2015 8:51
czy nie jest korupcją polityczną chociaż by zatrudnianie w instytucjach gminy liderów grup będących "w opozycji" (J.Kusiak, M.Sajnog, ...)? a może w Jelenej Górze nie istnieje pojęcie korupcji politycznej tylko "budowanie koalicji rządzącej"?
~anonim777 23-04-2015 9:22
M. Zawila chce przedłużyć agonie miasta .> Ten rok jest ważny ponieważ kończą się pewne inwestycje i przyjdzie czas rozliczeń .Mlodzi nie doświadczeni przyłączając się do prezydenta poniosą klęske.
~alle numer 23-04-2015 9:36
Papa yowi som nerwowi to wrzucajom Iwan cowi :D Lepiej z Zawila stracic niz z papa yami dostac stołek
~porcelana1 23-04-2015 9:37
Porównajcie rozkwit Bolesławca i upadek Jeleniej Góry ,no i nie ma tam korupcji politycznej,nepotyzmu.Demokracja w Jeleniej Górze zaczyna przypominać obraz w krzywym zwierciadle.Bycie w partii "opozycyjnej"w Jeleniej Górze polega na uzyskiwaniu stanowisk od rządzących a potem zdziwienie jak w przypadku SLD nikt nie został wybrany do Sejmiku[Janik Zgorzelec]elektorat nie jest do końca głupi.
~Error 23-04-2015 9:42
Nie bądźmy naiwni. Radni pójdą do tego, kto im zaoferuje więcej konfitur. Przecież to takie proste...
~qiosq 23-04-2015 9:43
Piotrusiowi odbija woda sodowa i nie pasuje mu że ludzie nie chcą mieć z nim nic współnego?... To nie jest żadne wpływanie na radę tylko coraz więcej osób w radzie nie chce mieć nic wspólnego z wielkim karierowiczem nędznej postury i jego panem co się teraz krótko ale intensywnie rehabilituje :)
~danuta glinda 23-04-2015 10:23
Trzeba myslec o nowej jakosci tego miasta dotyczy to inwestycji nie takich ,ktore za rok okaza sie przezytkiem czy strocia,jest wazne by tymi zajmowali sie ludzie ,ktorzy kochaja i" forse" i dobro tego miasta. Jezeli chodzi o miejca spotkan z kultura sa wystarczajace na dzien obecny,wazna sprawa szpitala,stadionu i domow dziecka,Sciezki rowerowe,wprowadzajac nowego Inwestora na teren uzgadniac automatycznie warunki zatrudnienia ludzi by nie stawali sie niewolnicza sila robocza,postawic na wyeliminowanie zatrudnien smieciowych w tym miescie ,miejsce jest zaczarowane, czarodzieje w nim sa potrzebni nie odwrotnie.
~Berlin 23-04-2015 10:35
A moze przyszła Pani Przewodnicząca pochwali sie, w jakim charakterze pracowała w Berlinie :)) ehh grzechy młodości
~ad 23-04-2015 10:36
jak dla mnie prezydent chce zamknąć komisje rewizyjne,które wytykają błedy,nieudacznictwo w inwestycjach,.....dlatego Sajnog dostał stołek i już jeden z wozu,młodzi sprzedadzą się za czapkę gruszek,......itd
~do ad 23-04-2015 10:39
tu sie zgadzam chodzi o komisje rewizyjna by utrudnic pokazanie jak zle przebiegaja inwestycje w miescie ale to nie robota Zawily
~dowiadomosci 23-04-2015 10:48
Niedlugo będzie wiecej szczegółow dotyczących roznych propozycji ciekawe co na to mieszkancy powiedzą
~domiasta 23-04-2015 10:52
Pani Bozenka jest radną ? Ciekawe jak doświadczenie z innych miejsc pracy pomaga w obecnej pracy Mam gdzies chyba pamiątkowe foto :)
~Misia87 23-04-2015 10:53
To zabawne, że wybieramy pana Iwańca z listy PO, a okazuje się, że ten pan ma całkiem inne poglądy niż PO. Może powinien oddać mandat?
~ciekawe 23-04-2015 11:00
napisz otwartym tekstem o tym Berlinie bo wszyscy zaciekawieni a nie coś sugerujesz ale nie wiadomo co to nie fair
~Berlin 23-04-2015 11:01
A moze przyszła Pani Przewodnicząca pochwali sie, w jakim charakterze pracowała w Berlinie :)) ehh grzechy młodości
~Berlin 23-04-2015 11:09
A moze przyszła Pani Przewodnicząca pochwali sie, w jakim charakterze pracowała w Berlinie :)) ehh grzechy młodości
~mieszkaniec 38 23-04-2015 11:11
Prezydent Z. niech się zajmie inwestycjami i bezrobociem a nie jak ma pracować oraz funkcjonować rada miejska.
~ 23-04-2015 11:20
A ten nowy Sikora to przekręt którym winien zająć się prokurator!
~wyborca _ 23-04-2015 11:42
Panu Miedzińskiemu brakuje doświadczenia niestety. A do Karru to wszedł po linii Papaja , który był w Radzie Nadzorczej. Jak na razie to radni szkodzą miastu robiąc na złość Prezydentowi i czy to nie jest upolitycznienie , na zasadzie nie bo nie ?
~@ 23-04-2015 12:26
Czy ta cała Rada naprawdę nie ma czym się zajmować? I dajcież wreszcie Rafałowi Sz. beztrminowy urlop!
~belfer 23-04-2015 12:36
Podejrzewam, że radnemu Iwańcowi dostaje się tutaj tylko od kolegów z klubu:-) Albo od samego Pana Papaja, któremu średnio leży, że ktoś może myśleć samodzielnie. Ciężka sprawa, Panowie i Panie bo Piotra się nie kupi i jego decyzje nigdy nie będą kogoś decyzjami. Sorry. I jeszcze jedno: to same partie chyba proponują start z listy a my wybieramy nie partię tylko człowieka zwłaszcza jak jest na miejscu którymś z kolei:-\
~AAA 23-04-2015 12:38
Akurat wam ...biedacy od tablicy, mającym po 3 miesiące urlopu rocznie / że o innych przywilejach nie wspomnę/ którym jest ciągle mało, a którzy tak ciężko pracujecie, że nasze dzieci musimy uczyć po was w domu należy się SZTUKA Z TRZECH PALCÓW / jesteście inteligentni więc wiecie co to /
~art 23-04-2015 12:40
Od ponad pół roku zajumuja się tylko sobą. A w mieście bród i syf.
~kiedy wreszcie 23-04-2015 12:45
kiedy wreszcie ten Papaj odczepi się od JG?? człowieku przegrałeś wszystko co można rozbiłeś PO dałeś JG takie kwiatki jak Miedzinsky więc sp...................
~hmm 23-04-2015 12:49
Lepiej nie będzie tylko gorzej, chyba że wreszcie oderwie się od władzy układ PO SLD, rządzący ponad 20 lat. Skutki ich rządów widać jak na dłoni, miasto zamiera, wieczorami nikogo nie spotkasz na ulicy, chyba ze meneli bo tych nie brakuje. młodzi wyjeżdżają za granicę albo do innych miast. Jelenia Góra staje się nudnym brudnym zaściankiem. Ale władzy żyje się lepiej, dla nich są stanowiska, posady pieniądze. To cud.
~belfer 23-04-2015 12:54
A jaszcze coś: Na miejscu Miedzińskiego wywaliłbym sam siebie bo to żal klubu:-///
~fozy 23-04-2015 13:02
Panie i panowie ,od wyborów jest prawie pół roku, może podsumujcie swoją prace na rzecz nas (zwykłych mieszkańców ) i okaże się że są to stracone miesiace na walce o Wasze stołki ( nie po to zostaliście wybani).Może zacznijcie pracować a nie żreć się między sobą , bo z tego nic dobrego nie będzie. Panie Miedziński jest pan bardzo młodym człwiekiem i jeżeli pan nie wie to starsi koledzy powinni panu uswiadomić że rolą przewodniczącego jest łagodzić spory , a nie je jątrzyć.Jeżeli dalej będziecie tak się zachowywać , to jesienne wybory przegracie (przynajmniej tu Jeleniej Górze )
~Jeleń 23-04-2015 13:09
Podszywający się pod różnymi nickami nasi przedstawiciele lub ich poplecznicy zasiadający w Radzie M,a piszący tu obawiają się pana Piotra Okazało się ,że to nie jest maszynką do głosowania i przeciwstawia się układom.
~AD966 23-04-2015 13:15
Mam wrażenie że prezydent i radni robią mieszkańcom na złość. Taka prosta sprawa,MINUTNIKI tyle próśb kierowców i nic .Wystarczyłoby zamontować i ile radości ,kolo Castoramy na Bankowej ,Sobieskiego,nie bo nie .
~:) 23-04-2015 13:44
Niech zmieniają partie - ale najpierw zdawać mandaty. Kiedy głosuje - głosuje i na człowieka i na listę...
~zorientowany 23-04-2015 13:51
Karuzela stanowisk kręci się w najlepsze napędzana przez karierowiczów pokroju Małego Piotrusia. Następnym w kolejce na stołek jest Wrotiewski. Podobno ma iść na dyrektora szpitala.
~@@@ 23-04-2015 14:26
Wrotniewski i dyrektor? szok on nawet nie wiem czy na ochraniarza by się nadawał ? a tak wogóle to sołtysem w Dziwuszowie mogłby być tam mieszka żyje i tam Jego miejsce i niech już nie miesza......
~Sekretarz. 23-04-2015 15:04
Towarzyszu Piotrze I,partia się upomina. Gdzie zakopaliście swoją legitymację SLD.
~Gość 23-04-2015 15:35
Te dziady to tylko nasze podatki przzeraja i nic wiecj klutnie o stolki wplywy a miastam i ludnoscia nikt sie nie zajmuje drogi rowerowe zniszczone w lomnicy bo osiedle buduja i ciezarowki po niej jezdza smieci kupa po lasach i co rada dalej o stolki bic sie bedzie jak to jeden z nauczycieli tez zrszta radny PO powiedziedzial stala pensja przez cztery lata i to nie mala wiec brawo radni oby tak dalej stala posada co cztery lata a ludzie dalej na wasze pensje palacic podatki beda no po prostu rece opadaja.
~Gość 23-04-2015 15:35
Te dziady to tylko nasze podatki przzeraja i nic wiecj klutnie o stolki wplywy a miastam i ludnoscia nikt sie nie zajmuje drogi rowerowe zniszczone w lomnicy bo osiedle buduja i ciezarowki po niej jezdza smieci kupa po lasach i co rada dalej o stolki bic sie bedzie jak to jeden z nauczycieli tez zrszta radny PO powiedziedzial stala pensja przez cztery lata i to nie mala wiec brawo radni oby tak dalej stala posada co cztery lata a ludzie dalej na wasze pensje palacic podatki beda no po prostu rece opadaja.
~młody19 23-04-2015 15:40
Panie Piotrku I. niech się Pan nie daje i dalej robi to co robi! Dzięki za wsparcie w naszych sprawach i podwórkowych i parku do ćwiczeń i projektów na które ciągle brakuje pieniędzy. Na pewno durnoty wypisują ci z wewnątrz i szkoda, że sie nie podpisują bo przynajmniej by Pan wiedział. Dalej do przodu
~młody19 23-04-2015 15:44
Panie Piotrku I. niech się Pan nie daje i dalej robi to co robi! Dzięki za wsparcie w naszych sprawach i podwórkowych i parku do ćwiczeń i projektów na które ciągle brakuje pieniędzy. Na pewno durnoty wypisują ci z wewnątrz i szkoda, że sie nie podpisują bo przynajmniej by Pan wiedział. Dalej do przodu
~do ~Berlin 23-04-2015 16:39
Nie gadaj Berlin----- czyżby LADY do TOWARZYSTWA ??? Q,,,a czyżby , a co na to obyczajówka komunistyczna, czyżby z nią była ????
~intel 23-04-2015 19:34
Panowie z PO opamiętajcie się , bo dążycie do samozagłady . Jak można tak młodemu , niedoświadczonemu człowiekowi powierzać stanowisko przewodniczącego klubu ,rozumiem że jest to człowiek p.Papaja . Może więc p. Papaj zacznie pan myśleć o tym , żeby w tym mieście żyło się lepiej a nie tylko jak tu dokopać byłym kolegą ,bo może się okazać, że za "chwile" żaden z Was nic już nie znaczy
~ 23-04-2015 20:30
SLD jest wciąż jak kurtyzana zero poparcia dla zawily i sld i takie coś włada tym grajdolem umysł zepsuty do cna a sld się podklada choć poparcie tej partii jest marginalne od lat
~cieplic78_09 23-04-2015 20:51
niech radny szymanski nie pisze juz na portalach ,ze on na wczasy mial jechac ze wplacil piniadze,ze go biuro rezerwacyjne wystawilo do wiatru i ze to dzieki niemu uratowal przewodniczacego przed katastrofa, bo to co najmniej wyglada jak tezy Macierewicza. Gdyby czlowiek wiedzial to by na Kolyme wczasy zafundowal szanownemu radnemu i byloby po sprawie bez biletu powrotnego
~ 23-04-2015 21:05
Można sympatyzować z PO a jednocześnie nie sympatyzować z ludźmi, którzy kierują PO w JG. Ja się wcale nie dziwię że część radnych nie może już ich unieść. Za co pewnie im się dostanie...uprzykrzone życie na co dzień.
~patrzę na to 24-04-2015 8:34
"Korupcją polityczną" jest uleganie naciskom z zewnątrz (działanie przew. klubu PO) jak i podejście emocjonalne/prywatna wojenka (działanie Prezydenta Miasta i jego zastępców) a nie rozmawianie z innymi klubami celem wypracowania jakiejś strategii. Sytuacja w RM musi się zmienić, inaczej całe miasto pójdzie z torbami
~pouczyc sie troche 24-04-2015 11:30
Proszę zajrzeć do słownika panie "art." Brod- to nie brud, to zupełnie cos innego.
~pytanie dziwne 24-04-2015 12:03
Nie bardzo rozumiem po co podejmuje się jakieś decyzje na sesji rady, skoro potem nikt nie panuje nad tym, czy są one realizowane. Takie "Syzyfowe prace"?
~ 26-04-2015 0:41
A może ktoś wie kto będzie nowym dyrektorem SZPITALA JELENIEJ GÓRZE
czlowiekpuszcza 2-05-2015 11:25
To wszystko jest fasada. Szkoda naszych sił i czasu. Jako mieszkańcy nie mamy żadnego wpływu na to co się dzieje w mieście. Im wcześniej się z tym pogodzimy tym spokojniej będziemy spać.
~ 3-05-2015 1:27
Cała rada to żenada, prywata i nepotyzm to przewodnie hasło, nie róbcie idiotów ze społecze4ństwa !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group