Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8704
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przewrót w radzie odroczony?

Czwartek, 23 kwietnia 2015, 7:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 14:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Przewrót w radzie odroczony?
Fot. Przemo
Przed ostatnią sesją rady miejskiej (21.04) w kuluarach mówiło się o zamiarze wprowadzenia do porządku obrad wniosku o odwołanie przewodniczącego Leszka Wrotniewskiego, co sugerowałoby przejęcie władzy przez zwolenników prezydenta Marcina Zawiły. Planowany przewrót nie doszedł do skutku, co nie znaczy, że wkrótce nie będziemy świadkami przetasowań politycznych.

Spekulacje potwierdza szef Klubu PO. - Dotarły do mnie informacje, które wymagają potwierdzenia, że prowadzone są poza Radą Miejską pozakulisowe rozmowy z radnymi w celu dokonania daleko idących zmian m.in. odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej i jednego z wiceprzewodniczących oraz szefów komisji stałych, np. Komisji Rewizyjnej, która zajmuje się nieprawidłowościami w miejskich inwestycjach – oświadczył Piotr Miedziński.

Ostatecznie, na sesji nie zgłoszono propozycji poszerzenia porządku obrad o wniosek ws. odwołania przewodniczącego Leszka Wrotniewskiego, ale nie wykluczone, że wkrótce to nastąpi. Rafał Szymański nie wyklucza, że to on popsuł plany „rewolucjonistów”, bowiem miał być tego dnia nieobecny. - Niestety mój urlop uległ zawieszeniu ze względu na problemy z biurem podróży i wygląda na to, że jeden głos radnego zmienił plany – powiedział radny Prawa i Sprawiedliwości.

– Mam nadzieję nie tyle na zmiany klubowe czy tworzenie się nowych klubów, co na faktyczną, merytoryczną współpracę wewnątrzklubową i z innymi klubami – mówił radny Piotr Iwaniec. – Jeśli jednak takiej współpracy nie będzie i nie każdy będzie równorzędnym partnerem w dyskusji w klubie, trudno powiedzieć, jakie ewentualności będę rozważał w przyszłości – nie ukrywał szef Komisji ds. Młodzieży. – Najważniejsze, by być jak najdalej od politycznych rozgrywek. Startowanie z listy to jedno, a partyjniactwo to drugie i niech ono trzyma się z dala od naszego podwórka. Uważam, ze miasto Jelenia Góra zasługuje na zmiany i nową jakość. Gdyby miały dokonać się jakieś personalne roszady i wybór padłby na osoby politycznie niezrzeszone, sądzę, że byłoby to korzystne dla miasta bo potrzebujemy ludzi niezależnych. Choć dotychczasowej pracy przewodniczącego Wrotniewskiego wcale nie oceniam negatywnie – dodał.

Z kolei szef klubu PO nie ukrywa opinii, że za rozgrywkami politycznymi może stać Marcin Zawiła. - Kto jest inspiratorem tych działań, które odbieram jako próbę wpłynięcia na Radę Miejską? Wiem, że ostatnio często radni w różnych konstelacjach byli zapraszani na spotkania z prezydentem, na których dyskutowano o kwestiach personalnych w Radzie, dziwi mnie to bo Rada nie zajmuje się polityką personalną w ratuszu i nie mówimy prezydentowi kto ma być naczelnikiem, dyrektorem, itd. i nie wiem, z jakich powodów takie zainteresowanie prezydenta naszymi wewnętrznymi sprawami. Mam nadzieję, że nie jest to nowy, zły zwyczaj ingerowania w niezależność radnych, wybranych w wyborach przez mieszkańców – stwierdził P. Miedziński.

Jak zatem klub PO ma zamiar utrzymać większość w radzie? -Wierzę, że większość
radnych nie akceptuje takich metod. Jeśli tylko dostaniemy twarde dowody, że ktoś posuwał się do zastraszania, czy też korupcji politycznej natychmiast zareagujemy i poinformujemy właściwe organa – powiedział przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej.

Obserwując pana prezydenta od początku tej kadencji i w poprzedniej, mam wrażenie, że chce rządzić samodzielnie – to jest ze szkodą dla miasta i przede wszystkim ze szkodą dla mieszkańców – ocenił Rafał Szymański. Moim zdaniem, największy klub w radzie powinien mieć przewodniczącego. Pan Leszek Wrotniewski jest bardzo dobrym przewodniczącym, prowadzi obrady nie faworyzując żadnej ze stron – stwierdził radny PiS-u.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group