Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9661
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kaczorów/ Region: Przewrócony tir blokował drogę w Kaczorowie

Czwartek, 14 listopada 2013, 9:25
Aktualizacja: 20:03
Autor: Angela
Kilka godzin trwało usuwanie z drogi samochodu ciężarowego, który dzisiaj (14.11.) przed godz. 4.00 w nocy wpadł do rowu, a jego naczepa przewróciła się na jezdnię w Kaczorowie i blokowała ruch. Policja kierowała zmotoryzowanych objazdami przez Marciszów i Janowice Wielkie, ale po godz. 10.00 udrożniono przejazd.

Jak informuje asp. sztab. Kordian Mazuryk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, ze wstępnych informacji wynika, że 47-letni kierowca ze Słupska jadąc samochodem ciężarowym marki Mercedes nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i zjechał do rowu.

- Tir przewrócił się tak, że jego naczepa z towarem upadła na jezdnię i zablokowała drogę krajową nr 3 – mówi asp. sztab. Kordian Mazuryk. – Kierowcy nic się nie stało, został ukarany mandatem w wysokości 400 zł. Obecnie trwają próby podniesienia ciężarówki i droga może być zablokowana co najmniej przez godzinę, ale ile dokładnie to potrwa, nie wiemy. Kierowców prowadzimy objazdami przez Marciszów i Janowice Wielkie – dodaje oficer prasowy KPP w Jaworze.

Z przewróconej ciężarówki wyciekło paliwo i olej z silnika. Usunęli je już strażacy, którzy również zabezpieczali teren. Na miejscu jako pierwsze dojechały jednostki z Jeleniej Góry, były również trzy zastępy strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, grupa chemiczna z Legnicy i ochotnicy z Kaczorowa oraz Sadów Górnych, łącznie osiem zastępów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group