Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 2788
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przewrażliwieni na punkcie zieleni

Czwartek, 24 lipca 2008, 7:16
Aktualizacja: 17:27
Autor: KTL
JELENIA GÓRA: Przewrażliwieni na punkcie zieleni
Fot. KTL
Wbrew obawom mieszkańców Cieplic nie wycięto kolejnego drzewa w uzdrowiskowej części miasta. Powodem całego zamieszania był... stary korzeń. Czy nie jesteśmy przypadkiem nieco przewrażliwieni?

Po informacji przekazanej nam przez Stowarzyszenie Miłośnicy Cieplic, które zareagowało w ten sposób na sygnał jednego z ciepliczan, udaliśmy się na ulicę Jagiellońską, spodziewając się zobaczyć kolejne miejsce cięcia dokonanego na starych drzewach w strefie „A” uzdrowiska.

Przypomnijmy: w lipcu podobna sprawa zbulwersowała niektórych mieszkańców ul. Zakopiańskiej, a sprawę wycinki starych drzew SMC zamierza przekazać do prokuratury.

W środę na miejscu okazało się, że nie jesteśmy w stanie odnaleźć żadnego pnia ze świeżymi śladami piły. Powodem zamieszania był stary korzeń, usunięty z terenu prywatnego. Nie istnieje zakaz usuwania pozostałości po drzewach.

Właścicielowi terenu nie ma czego zarzucić – usunął on martwy korzeń, a nie całe drzewo. W dodatku wewnątrz od strony płotu posadził siedemdziesiąt sadzonek iglaków. Po całym zamieszaniu nasuwa się pytanie: czy po burzy wokół wycinanych drzew ciepliczanie nie są zbytnio przewrażliwieni na punkcie terenów zielonych?

– Z dwojga złego lepiej przesadzić w tę stronę, niż całkowicie zignorować problem – usłyszeliśmy w rozmowie z mieszkańcami Cieplic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group