Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5374
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Przetarg na wiadukt

Czwartek, 5 maja 2022, 6:11
Autor: WAC
Piechowice: Przetarg na wiadukt
Fot. MT
Urząd Gminy w Piechowicach ogłosił przetarg na budowę wiaduktu drogowego nad linią kolejową Jelenia Góra – Szklarska Poręba. Firmy zainteresowane podjęciem się realizacji tego zadania mogą składać swoje oferty do 20 maja.

Obiekt wraz z powiązanymi drogami komunikacyjnymi, który zamierza wybudować samorząd w ciągu ulic: 1 Maja, Piastowskiej i Kolejowej, zastąpi wiadukt, który jakiś czas temu został rozebrany ze względu na zły stan techniczny.

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa nowego obiektu inżynierskiego o konstrukcji żelbetowej. Dodatkowo wykonawca będzie zobowiązany zaprojektować i wykonać odprowadzenia wód opadowych, wybudować oświetlenie drogowe oraz wykonać obniżenie sieci trakcji kolejowej elektroenergetycznej zgodnie z uzgodnieniem PKP PLK S.A. W zakresie zadania jest również zapewnienie przez wykonawcę organizacji i pokrycia kosztów ruchu zastępczego przy wyłączeniu ruchu kolejowego w trakcie budowy.

Na realizacje tego zadania otrzymaliśmy dotację w wysokości 9,5 miliona złotych z rządowego programu Polski Ład - mówi burmistrz Piechowic Jacek Kubielski. - Ze względu na specyfikę inwestycji kolejowych, w tym konieczność dokonania szeregu uzgodnień zdajemy sobie sprawę, że sam proces projektowy oraz uzyskania pozwolenia na budowę może potrwać nawet rok. Dlatego korzystnie byłoby, żeby firma która wygra postępowanie miała doświadczenie we współpracy ze spółkami kolejowymi.

Twoja reakcja na artykuł?

45
74%
Cieszy
7
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
7
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group