Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8150
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Przetarg na stadion unieważniony. Będzie kolejny

Środa, 28 września 2011, 18:09
Aktualizacja: Czwartek, 29 września 2011, 8:03
Autor: Angela
W miniony poniedziałek urząd miasta unieważnił przetarg na przebudowę stadionu miejskiego przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze. Powodem było odwołanie firmy Tamex Obiekty Sportowe z Warszawy. – Baliśmy się długiej procedury odwoławczej więc postanowiliśmy, że unieważnimy przetarg i ogłosimy kolejny – tłumaczył prezydent miasta.

Przetarg został unieważniony po tym, jak firma Tamex z Warszawy odwołała się od decyzji wyboru oferty opiewającej na kwotę niemal 15,5 mln zł, którą złożyło konsorcjum firm: Pre - fabrykat z Miłkowa oraz Masters ze Szczecina.

Firma Tamex, której oferta była drugą pod względnej najniższej ceny, zarzuciła miastu, że przetarg został przeprowadzony w sposób naruszający prawo o zamówieniach publicznych. Urząd tłumaczy, że chodziło o „dokumentację projektową, która zawierała wady uniemożliwiające zawarcie umowy”.

Tymczasem roboty przy przebudowie stadionu miały się rozpocząć na dniach, teraz ten termin przesunie się o kilka tygodni. Prace muszą się natomiast zakończyć do 30 kwietnia 2012 roku, kiedy – być może – do Jeleniej Góry na treningi zjadą drużyny Euro 2012, o ile któraś z ekip wybierze nasze miasto jako bazę treningową.
– Zrobimy wszystko, by z zakończeniem przebudowy stadionu zdążyć na czas deklaruje prezydent Zawiła.

Do kwietnia przyszłego roku mają powstać: trybuna główna z rozbudowaną infrastrukturą socjalno-sanitarną dla zawodników i trenerów, płyta boiska z naturalnej trawy, bieżnie lekkoatletyczne z całym zestawem, oświetlenie i ogrodzenie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group