Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 3396
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Przetarg na remont Goduszyńskiej unieważniony

Poniedziałek, 9 maja 2016, 8:59
Aktualizacja: 9:03
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Przetarg na remont Goduszyńskiej unieważniony
Fot. Archiwum Jelonki.com
Pięć firm przystąpiło do przetargu na remont ul. Goduszyńskiej wraz z przebudową wiaduktu drogowego nad linią kolejową Jelenia Góra – Zgorzelec. Jednak wszyscy zaproponowali zbyt wysokie ceny i przetarg unieważniono. – Miasto przeznaczyło na ten cel około cztery miliony złotych, a najtańsza oferta była o 700 tys. zł wyższa – wyjaśnia Jerzy Łużniak, wiceprezydent Jeleniej Góry.

Miasto nie traci jednak nadziei, że uda się znaleźć wykonawcę. Niemal natychmiast po unieważnieniu przetargu, ogłoszono nowe postępowanie. Oferty można składać do 20 maja br. – Zakres prac zostaje dokładnie taki sam. Liczymy na to, że znajdzie się firma, która zaproponuje rozsądną cenę – mówi Jerzy Łużniak. – Chcemy rozstrzygnąć przetarg z końcem maja, by inwestycja była gotowa z końcem grudnia br. – dodaje zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Jak już pisaliśmy, o remont drogi wraz z przebudową wiaduktu radny Robert Obaz walczył trzy lata. - Najpierw będzie remontowana droga między Goduszynem a Siedlęcinem, a następnie zostanie rozebrany wiadukt, którego remont potrwa około osiem miesięcy – mówi radny.
W ramach zadania wykonany zostanie remont nawierzchni na całej długości ulicy, czyli od Trasy Czeskiej do granicy Jeleniej Góry (Rybnicy), jak również remont oraz budowa chodników i kanalizacji deszczowej.

Mieszkańcy ul. Goduszyńskiej liczą na to, że wraz z nową nawierzchnią, służby drogowe pomyślą o skutecznym sposobie ograniczenia prędkości. – Mimo że teraz droga jest mocno podziurawiona, kierowcy rozpędzają się tu do „setki”, a co będzie, kiedy pojawi się nowa nawierzchnia? – pyta Waldemar Borkowski. - Na naszej ulicy jest ograniczenie prędkości do 40 km/h, ale nikt tego nie przestrzega. Policja pojawia się u nas raz w tygodniu, ale to nie wystarcza. Być może rezultat by przyniosły spowalniacze, chociaż nie wiem, czy można je tu zastosować. Na naszej pętli autobusowej od dawna urządzane jest rodeo i nikt nie może z tym sobie poradzić – dodaje mieszkaniec ul. Goduszyńskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group